Alex Garland przedstawia filmowe wydarzenie roku. „Civil War” z finałowym zwiastunem

Studio A24 pokazało w sieci finałowy zwiastun następnego filmu Alexa Garlanda, autora takich cenionych produkcji jak „Ex Machina”, czy „Anihilacja”. Nową zapowiedź dystopijnego thrillera „Civil War” zaopatrzono w cytaty z najpozytywniejszych recenzji filmu. W jednej z nich wskazano, że Garland zagwarantuje widzom największe kinowe wydarzenie tego roku.  

Kinowa premiera Civil War już w piątek. Mamy finałowy zwiastun

„Civil War” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości i przenosi nas do Ameryki pogrążonej w kolejnej wojnie domowej. Rząd przeprowadza ataki na mieszkańców własnego kraju, a na Kapitolu strzela się do dziennikarzy. Trwa wyścig do Białego Domu, który balansuje na ostrzu noża i może mieć wpływ na losy całej ludzkości.

Co krytycy mówią o „Civil War”? W obsadzie gwiazdy „The Last of Us” i „Psich pazurów”

Główne role w „Civil War” grają: Kirsten Dunst („Psie pazury”), Wagner Moura („Narcos”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”), Nick Offerman („The Last of Us”) oraz Cailee Spaeny („Priscilla”). Na ekranie zagoszczą też: Karl Glusman, Jonica T. Gibbs czy stała współpracowniczka reżysera, Sonoya Mizuno.

W dotychczasowych recenzjach film, który Alex Garland wyreżyserował do własnego scenariusza opisano jako szczególnie niepokojące doświadczenie, które pozostanie z widzami na długo po opuszczeniu sali kinowej. „Film podejmuje wszystkie te obawy, o których szepcze się w we współczesnych czasach: czasach podziałów i niezgodności.

Sprawdź też: Krytycy zachwyceni serialowym „Falloutem”! Jedna z najlepszych adaptacji gier w historii.

Civil War premiera filmu

Następnie przekształca je w błyskotliwie rozplanowany, suspensywny i pędzący naprzód thriller, który mówi bardzo wiele bez poczucia ciężkiej ręki w kontekście układania politycznego przeslania” – pisano o produkcji na przykład w recenzji zamieszczonej na łamach Houston Chronicle.

W chwili obecnej w serwisie Rotten Tomatoes „Civil War” cieszy się znakomitym wynikiem 90% na podstawie 84 uwzględnionych tekstów recenzenckich. Oceny wystawione od topowych krytyków pozwoliły na wyliczenie noty 7.90 w skali dziesięciopunktowej.

Premierę filmu Alexa Garlanda zaplanowano już na 12 kwietnia. W tym samym czasie „Civil War” zawita też do kin w Polsce.

zdj. A24