Alternatywne tytuły „Łotra 1” ujawnione przez scenarzystów

Nim pierwszy gwiezdnowojenny spin-off został ujawniony jako „Łotr 1”, szczegóły filmu były owiane tajemnicą. Krótko po tym jak do sieci trafiły pierwsze nieoficjalne przecieki dotyczące fabuły, twórcy zmagali się podobno z nadaniem filmowi tytułu. Jak ujawniają scenarzyści, Chris Weitz i Gary Whitta ostatecznym wyborem dokonanym przez Lucasfilm i Disneya byli zaskoczeni.

Obaj autorzy podzielili się alternatywnymi tytułami podczas niedawnej audycji organizowanej przez IGN:

Na pewnym etapie rozpatrywaliśmy przeróżne tytuły. „Łotr 1” [org. „Rogue One”] był ostatecznie dobrym wyborem, ale jednym z nich był na przykład „Dark Times”. Taki tytuł odnosiłby się bezpośrednio do szerszego uniwersum „Star Wars” no i zapożyczałby ze słów Obi-Wana Kenobiego w „Nowej Nadziei”, gdzie wspomina o „mrocznych czasach Imperium”. 

Jak ujawnia Whitta, pierwotnym pomysłem było nadać filmowi taki tytuł, który odbiegałby od tradycji serii:

Mieliśmy dużo pomysłów. (...) Doszło do mnie, gdy zerkałem na poprzednie filmy, że tytuły filmów z „Gwiezdnych Wojen” składają się zawsze albo z trzech albo czterech słów. Tak to jest. Więc chciałem rozróżnić nasz film od innych, zamykając tytuł na jednym albo dwóch słowach. Myślałem o: „Star Wars: Rebellion”(...)

Whitta zdradza, że ostateczny tytuł nie został z nimi skonsultowany i autorzy poznali go na długo po oddaniu scenariusza:

Nie mówią nam takich rzeczy. Dopiero gdy Bob Iger ogłosił film na spotkaniu akcjonariuszy, to zdałem sobie sprawę, że to mój tytuł. Tak się dowiedziałem. 

Źródło: Comicbook.com / zdj. Disney