Amazon bliski przejęcia MGM. Co z kinową premierą „Nie czas umierać”?

Od kilku miesięcy trwają rozmowy na temat przejęcia studia MGM przez firmę Amazon, która miałby pozyskać prawa do wszystkich aktywów liczącej prawie sto lat wytwórni. Co w przypadku przejęcia MGM przez internetowego giganta stanie się z kinowymi premierami?

Rozmowy pomiędzy MGM i Amazonem wystartowały już na początku tego roku i wszystko wskazuje na to, że zostaną niedługo sfinalizowane. Transakcja wyceniana jest według zakulisowych informacji na kwotę 9 mld dolarów.

Mimo przygotowywania się do sprzedaży studio MGM konsekwentnie dąży od przeszło roku do kinowej premiery swojego największego hitu, jakim ma być 25. odsłona przygód Jamesa Bonda. Początkowo premiera filmu „Nie czas umierać” została wyznaczona na 4 kwietnia 2020 roku, ale rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa sprawiła, że studio przesunęło ją na listopad. Z czasem okazało się, że i ta data nie zostanie dotrzymana, podobnie zresztą jak kolejny termin wyznaczony na kwiecień 2021 roku. Aktualnie harmonogram MGM zakłada, że produkcja trafi do kin w październiku.

I choć nie zostało to jeszcze w żaden sposób potwierdzone, to zakulisowe doniesienia ujawniają, że ewentualne przejęcie studia MGM przez firmę Amazon, nie wpłynie na tegoroczny kalendarz kinowych premier. Wszystkie z zaplanowanych produkcji mają trafić zgodnie z wyznaczonymi datami premier na duży ekran. Mówi się, że fani kinowych wrażeń nie powinni martwić się zwłaszcza o ostatni występ Daniela Craiga w roli Agenta 007. Zarówno studio, jak i producenci filmu, czyli Michael G. Wilson i Barbara Broccoli nie mają zamiaru rezygnować z wprowadzenia produkcji „Nie czas umierać” na duży ekran.

Na drugą połowę roku studio MGM przygotowało kinowe premiery filmów: „Respect” (13 sierpnia), „Rodzina Addamsów” (1 października), „Nie czas umierać” (8 października), „House of Gucci” (26 listopada), nowy film Paula Andersona (26 listopada) i „Cyrano” (24 grudnia).

Jak na razie nie pojawiły się żadne informacje dotyczące przyszłorocznego kalendarza premier MGM. Możemy jednak zakładać, że po nabyciu przez Amazon większość filmów przygotowywanych przez wytwórnię będzie debiutowała jako oryginały na platformie Prime Video.

źródło: deadline.com / zdj. MGM