Amazon kręci film dokumentalny o Wojciechu Szczęsnym. Poznamy kulisy jego kariery

Amazon kontynuuje inwestowanie w tworzenie dokumentów o polskich sportowcach. Platforma Prime Video ogłosiła właśnie, że trwają prace nad stworzeniem nowej produkcji, która skupi się na karierze Wojciecha Szczęsnego. Wcześniej swoje dokumentalne produkcje otrzymali Robert Lewandowski i Kuba Błaszczykowski.

Amazon kręci film dokumentalny o karierze Wojciecha Szczęsnego

W 2023 roku Amazon przygotował dla swoich widzów film dokumentalny opowiadający o kulisach kariery Roberta Lewandowskiego. W pierwszej połowie bieżącego roku oferta platformy Prime Video powieszona została o trzy nowe polskie dokumenty sportowe. Amazon przygotował film o Kubie Błaszczykowskim, sześcioodcinkowy serial o drużynie piłkarskiej Legii Warszawa oraz sześcioodcinkowy serial o polskich skoczkach narciarskich. Wygląda na to, że produkcje te cieszyły się na tyle dobrą oglądalnością, że Amazon postanowił zabrać się za kolejny tego typu projekt. Bohaterem nowego dokumentu o polskich gwiazdach sportu, został Wojciech Szczęsny.

Prime Video ogłosił przed momentem, że trwają prace nad filmem dokumentalnym opowiadającym o Wojciechu Szczęsnym – jednym z najwybitniejszych polskich bramkarzy w historii. Widzowie będą mieli szansę poznać kulisy kariery wybitnego, wyrazistego i niezwykle rozpoznawalnego sportowca, który w swojej karierze grał w takich klubach jak Arsenal, AS Roma czy Juventus. Zdjęcia do jeszcze niezatytułowanego filmu cały czas trwają, więc możemy zakładać, że część z nich zostanie nagrana również podczas rozpoczynających się właśnie w Niemczech Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Sprawdź też: „The Boys” sezon 4 – recenzja serialu. Co za dużo, to niezdrowo.

Dokument pozwoli nam poznać nie tylko autentyczną historię Szczęsnego jako sportowca, ale również jako ojca, syna i męża. Dzięki produkcji widzowie będą mieli szansę odkryć również prywatne oblicze Mariny Łuczenko-Szczęsnej, żony bramkarza i cieszącej się ogromną popularnością piosenkarki i influencerki, a także pięcioletniego syna Liama, który już dziś wykazuje duży talent piłkarski.

wojciech sczesny dokument

„Dlaczego zdecydowałem się na ten film? Bo mam nadzieję, że w tej formie uda mi się powiedzieć całą prawdę o sobie w taki sposób, żeby nie krzywdzić innych ludzi. Film, w przeciwieństwie do książki, daje możliwość pokazania prawdziwych, ludzkich emocji. Ja mogę mieć opinie, które są dla niektórych – nazwijmy je – kontrowersyjne, ale też każdy, kto odgrywa w moim życiu jakąś rolę, będzie miał szansę stanąć przed kamerą, wypowiedzieć się i pokazać swoją perspektywę” – mówi Wojciech Szczęsny.

Ekipa filmowa towarzyszyć będzie rodzinie Szczęsnych w najważniejszych momentach życia sportowego i prywatnego: tuż przed narodzinami drugiego dziecka i pierwszym gwizdkiem na Euro 2024, gdzie Szczęsny zagra razem z Reprezentacją Polski. W filmie zobaczymy ich życie w Turynie, gdzie cała rodzina, tak jak w Polsce, jest niezwykle rozpoznawalna, ale też emocje, rozmowy na trudne tematy i wzruszenia. Nie zabraknie również takich wątków jak konflikt Szczęsnego z ojcem Maciejem, czy jego trudnych początków po przeprowadzce do obcego kraju jako nastolatek.

Premierę dokumentu zaplanowano na 2025 rok na platformie Prime Video.

zdj. Papaya Roster