Amber Heard straciła rolę w filmie „Aquaman 2”?

Od miesięcy trwają spekulacje dotyczące przyszłości Amber Heard w kontekście jej aktorskiej kariery. A teraz coraz więcej źródeł donosi o tym, że aktorka straciła rolę w kontynuacji wysokobudżetowej produkcji „Aquaman” od studia Warner Bros.

Po tym jak Johnny Depp pożegnał się z rolą Gellerta Grindelwalda w filmie „Fantastyczne zwierzęta 3”, wielu fanów aktora domagało się, aby studio Warner Bros. zerwało także współpracę z Amber Heard i wygląda na to, że mogło do tego dojść. O tym, że Heard została zwolniona przez wytwórnię, donoszą kolejne zagraniczne źródła, ale jak na razie informacja nie doczekała się potwierdzenia w żadnym z poważniejszych serwisów.

Jak na razie musimy opierać się na przeciekach sugerujących, że oficjalnym powodem, przez który aktorka straciła rolę w komiksowym widowisku, jest naruszenie klauzul kontraktu, a nie ciągnąca się batalia sądowa pomiędzy Heard i Deppem. Chodzi podobno o zapisy wymagające od Heard utrzymywania odpowiedniej formy fizycznej do roli Mery, którą aktorka miała stracić na skutek problemów zdrowotnych związanych z koronawirusem oraz problemami z depresją.

Aktualizacja: Do krążących po sieci plotek odniósł się Ryan Parker, redaktor serwisu Hollywoodreporter. Z informacji, które otrzymał od wiarygodnego źródła, wynika, że plotki o zwolnieniu Heard są niezgodne z prawdą.

Spekuluje się także, że studio chce, aby rolę Mery w filmie „Aquaman 2” przejęła Emilia Clarke, znana doskonale fanom „Gry o Tron”. Ponownie nie są to potwierdzone informacje, ale o tym, że aktorka utrzymująca przyjacielskie stosunki z Jasonem Momoą, może zająć miejsce Heard, mówiło się już od dłuższego czasu. Niektóre ze źródeł utrzymują jednak, że Heard może ostatecznie odzyskać rolę, jeśli uda jej się wypracować odpowiednią formę przed rozpoczęciem zdjęć.

Aquaman 2” wejdzie do kin dopiero 16 grudnia 2022 roku, czyli cztery lata po premierze pierwszej odsłony. Na razie nie wiemy zbyt dużo na temat samej fabuły filmu „Aquaman 2”, ale sam Jason Momoa zapewniał, że druga część będzie jeszcze bardziej widowiska, a dużą rolę odegrają w niej zarówno Orm, jak i Czarna Manta.

źródło: sausageroll.com.au / zdj. Warner Bros.