Amerykańska dystopia według twórcy „Ex Machina”. Niepokojący zwiastun thrillera „Civil War”

Studio A24 pokazało w sieci nowy zwiastun kolejnego filmu Alexa Garlanda, autora takich obrazów jak „Ex Machina”, czy „Anihilacja”. Zobaczcie jak zapowiada się dystopijny thriller „Civil War”, w którym brytyjski filmowiec przedstawi niepokojącą wizję przyszłości Stanów Zjednoczonych.

„Civil War” rozgrywa się w niedalekiej przyszłości i przenosi nas do Ameryki pogrążonej w kolejnej wojnie domowej. Rząd przeprowadza ataki na mieszkańców własnego kraju, a na Kapitolu strzela się do dziennikarzy. Trwa wyścig do Białego Domu, który balansuje na ostrzu noża i może mieć wpływ na losy całej ludzkości.

Sprawdź też: Cillian Murphy wróci do świata zombie? Ruszają prace nad „28 lat później”

Alex Garland znowu zachwyci? Kiedy premiera „Civil War”?

Główne role grają w filmie: Kirsten Dunst („Psie pazury”), Wagner Moura („Narcos”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”), Nick Offerman („The Last of Us”) oraz Cailee Spaeny („Priscilla”). Na ekranie zagoszczą też: Karl Glusman, Jonica T. Gibbs czy stała współpracowniczka reżysera, Sonoya Mizuno.

Alex Garland wyreżyserował film do własnego scenariusza. Premierę zaplanowano na 12 kwietnia tego roku. Dodajmy jednak, że wciąż nie wiadomo, czy w tym samym terminie „Civil War” zawita też do kin w Polsce.

zdj. A24