Ten film walczy o pięć Oscarów. Obejrzycie go już na Prime Video!

Należąca do Amazona platforma Prime Video przygotowała na dzisiaj niespodziankę dla swoich widzów. Na chwilę przed oscarową galą do oferty serwisu niespodziewanie zawitał film Amerykańska fikcja” walczący o pięć Oscarów.

Film nominowany do Oscarów do obejrzenia na Prime Video

Szykujecie się do rozdania Oscarów? Szukacie miejsca, w którym można obejrzeć już filmy nominowane w tym roku do walki o najważniejsze nagrody? Z pomocą przyszła właśnie platforma streamingowa Prime Video, która podrzuciła nam właśnie jeden z tytułów, który zebrał najwięcej nominacji w tej edycji Oscarów. Do serwisu zawitała właśnie Amerykańska fikcja i co istotne, jest ona dostępna w ramach podstawowego abonamentu, co oznacza, że nie trzeba dodatkowo płacić za możliwość jej obejrzenia.

Sprawdź też: „Szogun” – recenzja serialu Disneya. „Gra o Tron” w japońskim stylu.

Kinowa premiera American Fiction przypadła na jesień ubiegłego roku. W Polsce nie doczekaliśmy się debiutu na dużym ekranie, ale teraz możemy w końcu nadrobić zaległości. Film została z entuzjazmem zarówno przez krytyków, jak i widzów. Pozytywnie ocenia go 94% recenzji i aż 96% głosujących widzów. Wrażenie robi też średnia ocena wynosząca odpowiednio 8,20 w dziesięciostopniowej skali i 4,6 na 5 gwiazdek.

O czym opowiada Amerykańska fikcja?

Amerykańska fikcja gdzie obejrzec

Głównym bohaterem Amerykańskiej fikcji” jest sfrustrowany pisarz zmęczony ciągłym wykorzystywaniem „czarnej” rozrywki bazującej na obraźliwych stereotypach, który postanawia stworzyć dziwaczną „czarną” książkę, która ostatecznie pcha go w samo serce hipokryzji, którą tak gardzi.

Film ma na swoim koncie kilka prestiżowych nagród takich jak chociażby BAFTA i Chritics Choice, a w marcu będzie walczył o pięć Oscarów. Jest nominowany między innymi w głównej kategorii dla najlepszego filmu roku, a także w kategoriach: muzyka, scenariusz. Szanse na aktorskie wyróżnienia mają natomiast Jeffrey Wright i Sterling K. Brown.

 

zdj. Amazon Prime Video