Ana de Armas i Jude Law poszukają sensu życia w nowej czarnej komedii. Za kamerą Ron Howard

Ron Howard zbiera gwiazdorską obsadę swojego kolejnego reżyserskiego projektu. W filmie zatytyłowanym „Origin Of Species”, opisywanym jako „oparta na faktach, mroczna opowieść o morderstwie i przetrwaniu” zobaczymy między innymi Anę de Armas i Jude'a Lawa

Pierwsze wzmianki o nowym projekcie twórcy „Trzynastu”, „Hana Solo” i „Apollo 13” pojawiły się jeszcze ubiegłej jesieni. Film oparty na dwóch wersjach tej samej, prawdziwej historii ma opowiedzieć historię eklektycznej grupy postaci, która porzuca cywilizację na rzecz wyprawy na Galapagos. Każdy z bohaterów poszuka na Wyspach Żółwich odpowiedzi na wielkie pytanie: jaki jest sens życia?

Producenci filmu, w tym między innymi należące do Howarda studio Imagine Entertainment, przedstawią projekt potencjalnym dystrybutorom podczas startującego za kilka dni Festiwalu Filmowego w Cannes. Obok de Armas i Lawa w obsadzie pojawią się Alicia Vikander („Tomb Raider”) oraz Daniel Brühl („Na Zachodzie bez zmian”). 

Sprawdź też: Z odległej galaktyki do najwyższego wieżowca w Europie Zachodniej. Daisy Ridley zagra w nowym thrillerze twórcy „Casino Royale”

Tekst do filmu został ukończony jeszcze przed trwającym od paru tygodni strajkiem amerykańskich scenarzystów. Napisał go Noah Pink, odpowiadający za skrypt do tegorocznego, dobrze przyjętego dramatu „Tetris”. Zdjęcia mają ruszyć w czwartym kwartale tego roku na terenie Queensland w Australii.

źródło: Deadline / zdj. MGM / Warner Bros.