Angelina Jolie i Halle Berry będą jak Bond i Bourne. Aktorki spotkają się w nowym thrillerze akcji

Angelina Jolie i Halle Berry spotkają się na ekranie! Obie gwiazdy dołączyły do obsady nowego thrillera akcji zatytułowanego „Maude v Maude”. Starcie pomiędzy ich postaciami porównano w raportach do widowiska na skalę pojedynku między Jasonem Bourne'em i Jamesem Bondem.

Angelina Jolie i Halle Berry w nowym filmie akcji. Warner wierzy w projekt i wykłada sporą kwotę

Za kamerą filmu ma znaleźć się Roseanne Liang, reżyserka takich produkcji jak „Shadow in the Cloud” czy powstającego dopiero aktorskiego serialu „Avatar: The Last Airbender”. Choć nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego opisu fabuły, źródła serwisu Deadline opisują „Maude v Maude” jako thriller o globalnych stawkach, podejmujący dwie bohaterki wzorowane na kultowych postaciach kina akcji. Scenariusz do filmu napisał Scott Mosier, częsty współpracownik Kevina Smitha, z którym wyprodukował takie kultowe komedie jak „Sprzedawcy”, „Szczury z supermarketu”, „Dogma” czy „Zack i Miri kręcą porno”. „Maude v Maude” jest jego pierwszą większą pracą scenopisarską.

Sprawdź też: Sukces oryginalnego „Squid Game” to za mało? Netflix chce amerykańskiej wersji od twórcy „Siedem”

Na łamach Deadline czytamy też, że o prawa do filmu do ubiegłego weekendu walczyli z sobą przedstawiciele czołowych wytwórni – ostatecznie najlepszą ofertę przedstawiło twórcom Warner Bros. „Wytwórnia zaoferowała niezwykle imponującą kwotę. Taką, której często się już współcześnie nie widuje – zwłaszcza w obliczu gigantycznych budżetów, którymi dysponują usługi streamingowe” – napisano w raporcie.

Decyzja o przedstawieniu ekipie „Maude v Maude” wysokiej oferty łączy się z długofalową strategią przyjętą przez głowy Warnera, Michaela De Lucę i Pam Abdy. W doborze przyszłych projektów współkierownicy studia mieli przyjąć strategię inwestowania przede wszystkim w projekty z aktorami o ustalonej reputacji. „Mając przed sobą projekt łączący dwie największe gwiazdy ostatnich dwóch dekad, wręcz nie mogli sobie podarować” – dodaje Deadline. 

Na chwilę obecną nie wiemy, kto jeszcze – poza Angeliną Jolie i Halle Berry – pojawi się w obsadzie „Maude v Maude”. Nie ujawniono też przybliżonego terminu premiery filmu ani nawet tego, kiedy miałyby ruszyć prace na planie zdjęciowym.

źródło: Deadline / zdj. Universal Pictures / Lionsgate