Sukces oryginalnego „Squid Game” to za mało? Netflix chce amerykańskiej wersji od twórcy „Siedem”

Wygląda na to, że Netflix szykuje dla swoich subskrybentów nową wersję serialu „Squid Game”. Obok powstającego obecnie drugiego sezonu koreańskiego hitu, streamer ma mieć w planach anglojęzyczną przeróbkę – usłyszeliśmy w nowym raporcie.

David Fincher stworzy amerykańskie „Squid Game”?

O planach włodarzy platformy streamingowej wspominano niedawno na łamach podcastu „The Hot Mic”, współprowadzonego przez dziennikarzy serwisu Collider. „Dwa różne, zaufane źródła potwierdziły te plany” – słyszymy w materiale. Źródła podcasterów twierdzą, że Netflix na poważnie podchodzi do możliwości zrealizowania nowej wersji „Squid Game”, przeniesionej w amerykańskie realia. Co więcej, głównym kandydatem do poprowadzenia projektu streamera ma być nie kto inny, a sam David Fincher, ceniony filmowiec mający w dorobku takie tytuły jak „Siedem”, „Zodiak” czy zrealizowany wspólnie z platformą, odcinkowy kryminał psychologiczny „Mindhunter”

Sprawdź też: Ulga dla alergików jest na wyciągnięcie ręki. Jeszcze jeden oniryczny plakat komedio-horroru „Bo się boi”

Jeff Sneider, współprowadzący „The Hot Mic” zaznaczył jednak, że – choć nie ma żadnych wątpliwości, że streamer prędzej czy później weźmie się za realizację remake'u – na chwilę obecną pozostaje on odleglejszą perspektywą. Sam udział Finchera nie został natomiast jednoznacznie potwierdzony – reżyser jest wprawdzie głównym kandydatem Netfliksa, ale nie podjął jeszcze żadnej decyzji odnośnie związania się z projektem. Oryginalny raport i dyskusję na temat potencjalnego remake'u znajdziecie w materiale poniżej. Fragment poświęcony „Squid Game” rozpoczyna się w czterdziestej minucie.

 

Przypomnijmy, że prace na planie wyczekiwanego drugiego sezonu oryginalnej wersji „Squid Game” mają ruszyć jeszcze latem tego roku. Ze względu na dużą skalę projektu zdjęcia mogą potrwać dłużej niż w przypadku debiutanckiej serii. O ile grafik produkcyjny nie ulegnie zmianie, premiera drugiego sezonu odbędzie się najpewniej w 2024 roku. Spośród gwiazd pierwszej serii w obsadzie powrócą Lee Jung-Jae (jako Gi-hun) i Lee Byung-hun (jako antagonista serialu, Front Man).

Debiutanckie odcinki koreańskiego thrillera wygenerowały w ciągu pierwszych czterech tygodni gigantyczne 1,65 mld godzin wyświetleń w ofercie Netfliksa

Źródło: Collider / YouTube / zdj. Netflix