Anya Taylor-Joy jako Furiosa na planie spin-offu „Mad Maxa”. Nowe zdjęcia zza kulis

Widzieliśmy już, jak w swojej roli na planie filmu „Furiosa” prezentuje się Chris Hemsworth, a teraz do sieci wyciekły zdjęcia pokazujące główną bohaterkę produkcji. Oto Anya Taylor-Joy w pełni ucharakteryzowana na młodą Furiosę graną w filmie „Na drodze gniewu” przez Charlize Theron.

Prace na planie filmu rozpoczęto kilka tygodni temu w Australii. Rolę przyszłej imperator Furiosy po Charlize Theron przejęła Anya Taylor-Joy, którą mogliśmy oglądać między innymi w filmie „Wiking” czy serialu „Gambit królowej”. W głównych rolach pojawią się także Tom Burke, który wcielił się w Orsona Wellesa w filmie „Mank” od Davida Finchera, a także wspomniany wcześniej Chris Hemsworth.

Gdy świat upada, młoda Furiosa zostaje wyrwana z Zielonego Miejsca Wielu Matek i wpada w ręce wielkiej Motocyklowej Hordy prowadzonej przez Watażkę Dementusa. Podróżując wspólnie przez wyniszczone ziemie natrafiają na Cytadelę należąca do Wiecznego Joego. Gdy dwaj tyrani toczą ze sobą bój o dominację, Furiosa musi przetrwać wiele prób, jednocześnie usiłując odnaleźć sposób na powrót do domu.

Sprawdź też: Filmy DC będą rozwijane jak uniwersum Marvela. Plan na 10 kolejnych lat. Batman, Superman i Wonder Woman filarami.

George Miller, twórca rozpoczętej w 1979 roku serii. W tworzenie produkcji zaangażowani są także stali współpracownicy filmowca tacy jak Nico Lathouris (scenarzysta), Colin Gibson (scenograf), Margaret Sixel (montażystka), Ben Osmo (dźwiękowiec) oraz Lesley Vanderwalt (charakteryzatorka). Za zdjęcia do „Furiosy” odpowiedzialny jest Simon Duggan, operator takich filmów jak „Przełęcz ocalonych”, „Wielki Gatsby” czy „Warcraft: Początek”

Data premiery filmu „Mad Max: Furiosa” została wyznaczona przez studio Warner Bros. na 24 maja 2024 roku.

zdj. Universal Pictures / Warner Bros.