Apple idzie po Oscary! Film Scorsesego z szeroką dystrybucją w kinach. Zobaczcie nowe plakaty

Apple zdecydowało się na szeroką dystrybucję kinową swojego nowego filmu „Czas krwawego księżyca” od słynnego reżysera Martina Scorsese. Na dobry początek ruszającej kampanii pojawiły się nowe plakaty filmu z główną rolą Leonarda DiCaprio. Kinową premierę zaplanowano już na październik.

DiCaprio, Gladstone i De Niro trafili na plakaty. Apple stawia na nowy film Scorsesego!

Początkowo Apple planowało ograniczoną dystrybucję filmu Scorsesego, który miał trafić do amerykańskich kin 6 października i pojawić się w kolejnych tygodniach w innych krajach. Po tym, jak ogłoszono, że druga „Diuna” nie trafi do kin w listopadzie, produkcji odpadł jeden z głównych rywali w walce o widzów i najważniejsze nagrody. Apple postanowiło wykorzystać tę okazję do wprowadzenia „Czasu krwawego księżyca” do szerokiej dystrybucji na całym świecie. Globalna premiera filmu została wyznaczona na 20 października. Tego dnia film zawita też do polskich kin.

Nowy film twórcy „Wściekłego byka” i „Ostatniego kuszenia Chrystusa”  opowie prawdziwą historię indiańskiego plemienia Osagów z terenów Oklahomy, które odkryło na swoich terenach złoża ropy naftowej. Niedługo po tym odkryciu zaczęło dochodzić do tajemniczych morderstw rdzennych Amerykanów. Sprawą zajęło się świeżo utworzone FBI, które trafiło na jeden z najmroczniejszych sekretów w historii Stanów Zjednoczonych.

Scorsese wyreżyserował film według scenariusza napisanego z Erikiem Rothem („Forrest Gump”) na podstawie książki Davida Granna o tym samym tytule. Obok DiCaprio (również producent wykonawczy) obsadę westernu tworzą Lily GladstoneRobert De Niro, Jesse PlemonsBrendan Fraser oraz John Lithgow

Sprawdź też: „Sex Education” powraca po raz ostatni. Nowa seria plakatów 4. sezonu parodiuje „Nimfomankę” von Triera

Czas krwawego księżyca.JPG

Killers of the Flower Moon.JPG

Zdj. Apple