Tragedia dla fanów „Diuny”! Premiera drugiej części przesunięta na 2024 rok!

Stało się! Premiera drugiej części „Diuny” została opóźniona na przyszły rok. Produkcja bazująca na powieści Franka Herberta nie trafi do kin w listopadzie tego roku i będziemy musieli poczekać na jej premierę kilka miesięcy dłużej.

Poczekamy jeszcze dłużej na drugą „Diunę”! Premiera opóźniona na przyszły rok.

Zgodnie z obawami wielu widzów czekających na drugą „Diunę” studio Warner Bros. zdecydowało się ostatecznie na przesunięcie premiery filmu. Produkcja miała pojawić się na ekranach kin już 3 listopada bieżącego roku, ale trafi do nas dopiero 15 marca 2024 roku. Aktualnie w tym terminie film nie ma w kinach żadnej poważnej konkurencji. Powodem takiej decyzji są trwające cały czas w Hollywood strajki aktorów oraz scenarzystów. W przypadku filmu Denisa Villeneuve'a chodzi przede wszystkim o protest aktorów, który sprawia, że gwiazdy produkcji nie mogą brać udziału w żadnych imprezach promujących film. To oznacza, że Zendaya, Timothée Chalamet czy Florence Pugh nie mogliby pojawiać się na uroczystych premierach nowej „Diuny” i brać udziału w wywiadach promujących widowisko. Po przesunięciu na marzec „Diuna: część druga” zajmuje miejsce wcześniej zaplanowane dla filmu „Godzilla X Kong”, który został tym samym przesunięty na 12 kwietnia. To z kolei sprawia, że animowany film ze świata „Władcy Pierścieni”, który pierwotnie miał debiutować właśnie w kwietniu, został opóźniony aż na 13 grudnia 2024 roku. Jak na razie nowy film o Godzilli w nowym terminie nie ma żadnej konkurencji ze strony innych głośnych produkcji. Z kolei jedynym filmem zaplanowanym na ten moment na 13 grudnia przyszłego roku jest reboot „The Karate Kid”.

Koniecznie sprawdź:

Studio Warner Bros. zapewniło sobie, że kontynuacja pierwszej części „Diuny” będzie w marcu wyświetlana w kinach IMAX. Istnieje teraz spore prawdopodobieństwo, że film będzie miał swoją uroczystą premierę na Festiwalu Filmowym w Berlinie lub SXSW na przełomie zimy i wiosny.

Dodajmy, że jak na razie Warner postanowił utrzymać dotychczasowe premiery swoich innych premier z końcówki tego roku. Póki co w kalendarzu nadal pozostają produkcje: „Wonka” (15 grudnia), „Aquaman i Zaginione Królestwo” (20 grudnia) oraz „Kolor purpury” (25 grudnia). Mówi się, że filmy mają utrzymać grudniowe debiuty nawet jeśli strajk aktorów nadal będzie trwał.

zdj. Warner Bros.