Apple rusza w pościg za zabójcą Lincolna. Oto zwiastun historycznego thrillera „Obława”

Na wypadek, gdyby wtorkowa zajawka tegorocznego line-upu serialowych nowości Apple TV+ nie zrobiła na was wrażenia serwis streamingowy zamieścił w sieci pełny zwiastun jednej ze swoich najciekawszych propozycji. Zerknijcie jak prezentuje się serial „Obława”, opowiadający historię pościgu za zabójcą Abrahama Lincolna

Serial wykorzysta zarówno historyczne fakty jak i elementy fikcyjne, by opowiedzieć o losach Edwina Stantona, amerykańskiego prawnika i sekretarza wojny w gabinecie Lincolna. Po zamachu na 16. prezydenta Stanów Zjednoczonych jego współpracownik wpadł w obsesję na punkcie schwytania Johna Wilkesa Bootha, który odpowaidał za śmiertelne postrzelenie Lincolna

Po zamachu na prezydenta przeprowadzonym 14 kwietnia 1865 roku w Teatrze Forda wraz ze swoimi wspólnikami Booth udał się na południe, gdzie oczekiwał uzyskania pomocy od konfederatów. Został złapany po 12 dniach pościgu na terenie farmy Garretta w stanie Wirginia.

Rola Bootha przypadła Anthony'emu Boyle'owi („Spisek przeciwko Ameryce”, „Władcy przestworzy”). W jeden z głównych ról zobaczymy też Lovie Simone („Greenleaf”), która zagra Mary Simms, byłą niewolnicę, należącą do lekarza, który zajął się wyleczeniem ran zamachowca. Samego Edwina Stantona zagra Tobias Menzies („The Crown”). Z kolei Abrahama Lincolna przedstawi na ekranie Hamish Linklater, znany z miniserialu „Nocna msza”. 

Przez drugi plan produkcji przewijają się też Brandon Flynn („Trzynaście powodów”), Betty Gabriel („Uciekaj!”), Will Harrison („Daisy Jones & The Six”), Damian O’Hare („Perry Mason”), Patton Oswalt („Veep”) oraz Lili Taylor („Outer Range”). Podstawą dla produkcji jest książka „Manhunt: The 12-Day Chase for Lincoln's Killer” autorstwa Jamesa Swansona.

Sprawdź też: Szykujcie się na powrót „Martwego zła”! Sam Raimi szykuje spin-off cyklu

„Obławę” przygotowała współautorka „Fargo”. Kiedy premiera na Apple TV+?

Jako showrunnerka, producentka i współscenarzystka za serial odpowiada Monica Beletsky mająca swój udział przy serialach „I Am the Night”, „Fargo”(jest autorką scenariuszy do dwóch odcinków trzeciego sezonu) oraz „Szminka w wielkim mieście”. Za kamerą dwóch pierwszych odcinków „Obławy” znalazł się z kolei Carl Franklin, jeden z twórców takich produkcji jak „Mindhunter”, „Dahmer”, czy „Vinyl”.

Premiera serialu w ofercie platformy Apple TV+ odbędzie się dokładnie 15 marca tego roku.

zdj. Apple TV+