
Platforma Apple TV+ mocno stawia ostatnio na serialowe nowości, a wśród nich podrzuca widzom sporo produkcji z gatunku science fiction. Nie wszystkie z nich spełniają jednak oczekiwania włodarzy serwisu. Ogłoszono właśnie, że drugiego sezonu nie doczeka się „Nowa konstelacja” z Noomi Rapace i Jonathanem Banksem w rolach głównych.
Apple TV+ anulowało swój nowy serial science fiction
Można by rzec, że gatunek science fiction to główne zainteresowanie twórców pracujących dla platformy Apple TV+. Wśród oryginalnych produkcji serwisu znajduje się mnóstwo produkcji poruszających się w obszarze tej kategorii, a większość z nich może liczyć na kolejne sezony. Wystarczy tylko wspomnieć, że o tym, że ostatnio na piąty sezon przedłużony został serial „For All Mankind”, który doczekał się też zamówienia pierwszego spin-offu. Problemu z następnymi seriami nie mają też takie tytuł jak „Fundacja”, „Rozdzielenie”, czy „Silos”.
Inaczej będzie jednak w przypadku produkcji „Nowa konstelacja” debiutującej na platformie pod koniec marca. Serial spotkał się z letnim przyjęciem wśród krytyków i widzów i wygląda na to, że nie cieszył się też zbyt dużą oglądalnością, bo Apple zdecydowało o porzuceniu projektu po pierwszym sezonie.
Sprawdź też: Mamy kryminał na miarę „Milczenia owiec”? Ten film niepokoi i zachwyca jednocześnie.
Główną gwiazdą produkcji była Noomi Rapace, wcielająca się w Jo, kobietę wracającą na Ziemię po nieudanej misji kosmicznej. Po powrocie do domu bohaterka odkrywa, że kluczowe elementy jej życia przepadły Serial zapowiadany jest jako pełna akcji eksploracja ciemnych stron ludzkiej psychiki z desperackim dążeniem do ujawnienia prawdy o tajemniczej kosmicznej wyprawie i odzyskania wszystkiego, co utraciła.
W ofercie Apple TV+ nie zabraknie jednak kolejnych nowości z tego gatunku. Najnowszą z nic jest „Mroczna Materia”. Produkcja miała swoją premierę w środę wraz z emisją dwóch pierwszych odcinków. Główne role w serialu grają Joel Edgerton i Jennifer Connelly.
zdj. Apple TV+