Apple TV+ będzie miało kolejny serialowy przebój? Zapowiedź strasznej baśni z gwiazdą „Atlanty”

Apple TV+ szykuje się do premiery swojego następnego oryginalnego dreszczowca po docenionym przez widzów „Servant” M. Nighta Shyamalana. Rzućcie okiem jak w pierwszym zwiastunie prezentuje się przygotowany przez scenarzystkę „Cruelli” Kelly Marcel serial „The Changeling”.

Gwiazdor „Atlanty” w nowym serialu od Apple TV+

The Changeling” scharakteryzowano w pierwszych zapowiedziach jako „połączenie horroru i baśni dla dorosłych, wpisane w fantasmagoryczną odyseję po Nowym Jorku”. Serial opowie historię Apolla (w tej roli pojawia się znany z „Atlanty” i „Przepraszam, że przeszkadzam” LaKeith Stanfield) i Emmy (Clark Backo), młodych rodziców, którzy usiłują poradzić sobie z wyzwaniami rzucanymi przez nową codzienność. Choć Emma zaczyna wykazywać objawy depresji, Apollo wkrótce odkrywa, że rozpacz małżonki ma jeszcze mroczniejszą przyczynę. Nim bohater zdoła jej pomóc, Emma popełnia pewien przeraźliwy czyn, a następnie bez wyjaśnienia znika. Apollo rusza śladem żony i zaginionego dziecka, poruszając się po surrealistycznym świecie: trafia na zaginioną wyspę, posępne cmentarzysko i do puszczy, w której ożywają stare legendy imigrantów.

Sprawdź też: Popularny serial WRÓCIŁ na Disney+. Czas rozwiązać kolejną sprawę morderstwa!

Showrunnerką i scenarzystką serii, która będzie adaptacją powieści Victora LaValle'a jest Kelly Marcel, mająca w dorobku teksty do między innymi pierwszego Venoma” z Tomem Hardym i „Cruelli” z główną rolą Emmy Stone. Za reżyserię serialu odpowiada z kolei Melina Matsoukas, znana głównie z pracy przy teledyskach takich artystów jak Ludacris, Beyoncé, Rihanna czy Snoop Dogg.

Poza Stanfieldem i Backo w obsadzie są też Adina Porter („American Horror Story”), raper Samuel T. Herring, Malcolm Barrett („Poza czasem”) i Jared Abrahamson („Na górze”). Obok Apple Studios w realizację zaangażowana jest wytwórnia Annapurna Television, mająca w katalogu między innymi niedawny remake „Nierozłącznych”, ubiegłoroczny thriller true cime „Schody” oraz westernową antologię braci Coen „Ballada o Busterze Scruggsie”. 

„The Changeling” zadebiutuje po wakacjach. Kiedy dokładna premiera?

Na „The Changeling” złoży się osiem odcinków, współprodukowanych przez samego Stanfielda.

Premiera pierwszych trzech odbędzie się dokładnie 8 września. Kolejne epizody będą trafiały do oferty platformy streamingowej Apple TV+ w tygodniowych odstępach.

zdj. Ivan Marc Sanchez Saiz / depositphotos