Apple TV+ kręci 2. sezon „Rozdzielenia”. To jeden z najlepszych seriali ostatnich lat

W końcu jakiś konkret zza kulis drugiego sezonu hitowej serii „Rozdzielenie” od Apple TV+. Platforma streamingowa zamieściła w sieci pierwszy oficjalny wgląd w jedną ze scen filmowanych do nowych odcinków. Na debiutanckim zdjęciu zobaczycie pędzącego przez siedzibę korporacji Lumon Marka Scouta, w którego ponownie wciela się Adam Scott.

Zdjęcia do 2. sezonu „Rozdzielenia” już trwają. Wracamy do siedziby Lumon

Serial stworzony przez Dana Ericksona zabiera widzów do świata, w którym korporacja Lumen Industries próbuje wnieść do życia ludzi równowagę pomiędzy życiem prywatnym i zawodowym za pomocą nowej procedury umożliwiającej oddzielenie wspomnień związanych z pracą od tych z życia osobistego. 

Rozpoczęcie zdjęć do drugiego sezonu ogłoszono jeszcze w końcówce października 2022 roku. Niecałe pół roku później prace zostały jednak wstrzymane z uwagi na strajk scenarzystów zrzeszonych w organizacji WGA – do powrotu na plan doszło w połowie maja. Stojący za kamerą i nadzorujący prace jako jeden z głównych pomysłodawców i producentów Ben Stiller uspokoił niedawno fanów, wskazując, że przygotowania dalszego ciągu serialu trwają na bieżąco – teraz potwierdza to też nowa fotka.

Sprawdź też: Powrót kultowej pary na ekrany! Co oglądać na Netflix, Disney+, HBO Max i Prime Video?

Rozdzielenie sezon 2

W głównej roli „Rozdzielenia” obok znanego z „Parks and Recreation” Scotta występują też Patricia Arquette, John Turturro, Britt Lower, Zach Cherry, Dichen Lachman, Jen Tullock, Tramell Tillman, Michael Chernus i Christopher Walken.

W ramach drugiego sezonu z obsadą związali się między innymi Gwendolie Christie (znana z „Gry o tron” i „Gwiezdnych wojen”), Bob Balaban („Trzy dni Kondora”), Ólafur Darri Ólafsson („W pułapce”)  Merritt Wever („Niewiarygodne”), Alia Shawkat („Bogaci bankruci”), Robby Benson („Piękna i Bestia”), Stefano Carannante („Mirabilia”) oraz John Noble („Fringe: Na granicy światów”). 

zdj. Apple TV+