Apple TV+ pokazało serialowe widowisko science-fiction! Oto „Dark Matter” z Joelem Edgertonem

Platforma Apple TV+ coraz mocniej stara się zaakcentować swoją obecność na streamingowym podwórku. W tym roku serwis mocno stawia na głośne premiery zarówno w świecie filmu, jak i seriali. Jedną z najgłośniejszych nowości w najbliższych tygodniach będzie intrygujący serial science fiction „Dark Matter” z Joelem Edgertonem w roli głównej.

Jennifer Connelly i Joel Edgerton w thrillerze science fiction „Dark Matter”

Miłośnicy science fiction nie mogą w ostatnich miesiącach narzekać na brak serialowych nowości. Sporą dawkę tego typu produkcji zapewnia nam między innymi serwis Apple TV+, który niedawno zakończył emisję pierwszego sezonu serialu „Constellation”, którego gwiazdą była Noomi Rapace, a już na początek maja przygotował debiut kolejnej produkcji w tym klimacie.

Sprawdź też: Było zaćmienie Słońca, więc będzie nowa wersja serialu „Herosi”!

Tym razem będzie to serial „Dark Matter” opowiadający historię niejakiego Jasona Dessena (Joel Edgerton), fizyka, wykładowcy i głowy rodziny, który jest urodzonym szczęściarzem. Wszyscy zazdroszczą mu stanowiska w pracy, pięknej żony (w tej roli Jennifer Connelly) i idealnego wręcz życia. Wszytko zmienia się, kiedy podczas spaceru ulicami Chicago mężczyzna zostaje wciągnięty do innego wymiaru. Po drugiej stronie bohater spotyka portale do niezliczonych alternatywnych wersji samego siebie.

Metafizyczny cud szybko przeradza się jednak w koszmar, gdy okazuje się, że powrót do domu i do jego prawdziwej rodziny będzie wiązał się z przejściem przez labirynt odmiennych rzeczywistości oraz pokonaniem najgorszego z możliwych wrogów: samego siebie. Serial bazuje na popularnej powieści Blake'a Croucha o tym samym tytule. Autor pierwowzoru jest scenarzystą, producentem i showrunnerem serii.

Serial „Dark Matter” zadebiutuje na platformie Apple TV+ już 8 maja.

zdj. Apple TV+