Apple TV+ sięga po cyberpunkowy klasyk! Będzie serialowa adaptacja „Neuromancera”

Serwis Apple TV+ zabiera się za kolejną klasyczną serię powieści sci-fi. Po sukcesie serialowej „Fundacji” na motywach prac Isaaca Asimova, streamer sięga po cyberpunkową powieść „Neuromancer Williama Gibsona. Serią zajmą się twórcy „Jacka Ryana” i „Strefy mroku” w wersji z 2019 roku.

Apple TV+ zrobi serial z cyberpunkowego klasyka!

Na łamach magazynu The Hollywood Reporter czytamy, że platforma Apple TV+ zleciła realizację dziesięcioodcinkowego pierwszego sezonu „Neuromancera”, serii inspirowanej powieścią z 1984 roku. Literacki odpowiednik był pierwszym bestsellerem w karierze popularnego amerykańskiego pisarza i zarazem debiutancką odsłoną tak zwanej „Trylogii Ciągu”.

Osadzonych w odległej przyszłości „Neuromancer” opowiada o losach superhakera Case'a, „kowboja cyberprzestrzeni”, który pojedynczy akt nieposłuszeństwa wobec swoich zleceniodawców przypłaca trwałym uszkodzeniem systemu nerwowego. Bohater rusza do Japonii, licząc że w nielegalnej klinice zdoła odzyskać zdolność do podłączania swego umysłu do komputera. Powieść doczekała się dwóch kontynuacji, zatytułowanych kolejno: „Graf Zero” i „Mona Liza Turbo”. Nakładem Wydawnictwa Mag cała trylogia Gibsona doczekała się w Polsce wydania zbiorczego.

Sprawdź też: Kontynuacja „Dziewięciorga nieznajomych” ma nową gwiazdę. W serii wystąpi aktor z „Dżentelmenów”

„Jesteśmy niezwykle podekscytowani mogąc przenieść tę kultową historię na Apple TV+. Jesteśmy przyjaciółmi od niemal dziesięciu lat i od tego czasu usiłowaliśmy odnaleźć projekt, którym moglibyśmy zająć się wspólnie. Ten serial to spełnienie naszych marzeń” – opowiadają o serialowym „Neuromancerze” główni pomysłodawcy projektu Graham Roland („Zagubieni”, „Jack Ryan”) i JD Dillard („Strefa mroku”, Wyspa przetrwania”). „Neuromancer miał wpływ na mnóstwo kolejnych tytułów science fiction. Zamierzamy przedstawić widowni definitywny świat w klimatach cyberpunk”. 

Warto dodać, że pierwsze, nieoficjalne wzmianki o projekcie trafiły do sieci jeszcze w roku 2022. Wówczas z serialową adaptacją łączono Milesa Tellera, gwiazdora „Top Gun: Maverick” i „Whiplash”. Na chwilę obecną nie wiemy, czy jego angaż pozostaje możliwy w odniesieniu do nowego projektu.

W realizację „Neuromancera” zaangażowane są studia Skydance Television („Reacher”) oraz Anonymous Content („Zjawa”). Jako jeden z producentów z „Neuromancerem” związał się też piosenkarz Drake, działający w ramach swojej firmy DreamCrew Entertainment

źródło: Bloody Disgusting / zdj. Ace Publishing