Apple TV+ szykuje kolejny hit. Tom Hiddleston i Willem Dafoe zdobędą Mount Everest

Platforma streamingowa Apple TV+ weszła w posiadanie praw do projektu z głównymi rolami Toma Hiddlestona („Loki”) i Willema Dafoe („Biedne istoty”). Nowy film ma opowiedzieć historię życia słynnego alpinisty Tenzinga Norgaya, który jako pierwszy wdrapał się na Mount Everest.

O nowym projekcie, którego realizacją zajmie się Apple Studios, napisano we wtorkowym raporcie Deadline'u. Źródła magazynu wskazują, że w wyprodukowanie filmu zaangażowana jest firma See-Saw Films, mająca w dorobku takie tytuły jak oscarowe „Jak zostać królem” czy „Jedno Życie”. Prawa do przyszłego filmu (noszącego obecnie tytuł „Tenzing”) były obiektem zainteresowania potencjalnych kupców od czasu ujawnienia projektu w ubiegłym tygodniu – jego realizacja ma kosztować Apple'a około 25 milionów dolarów

Film opowie inspirującą historię życia Tenzinga Norgaya, nepalskiego himalaisty, który w 1953 roku wziął udział w prowadzonej przez pułkownika Johna Hunta brytyjskiej ekspedycji na Mount Everest i jako pierwszy stanął na jego szczycie. Tytułowa rola produkcji nie została jeszcze obsadzona, ale wiemy, że kreacja Hunta przypadnie Willemowi Dafoe. Z kolei Hiddleston zagra Nowozelandczyka Edmunda Hillary'ego, który wdrapał się na najwyższy szczyt świata u boku Tenzinga.

Sprawdź też: Cena platformy Max w Polsce ujawniona. Nie będziecie zadowoleni 

Deadline opisuje projekt, jako kameralny portret tytułowej postaci – z całą pewnością nie survivalowe widowisko akcji pokroju „Everestu” z 2015 roku. Za kamerą pojawi się Jennifer Peedom, australijska reżyserka znana z takich produkcji jak „Góra” czy „Miracle on Everest”. Warto dodać, że filmowczyni posiada ekskluzywne prawa do zekranizowania biografii Norgaya, które pozyskała od rodziny alpinisty po nakręceniu filmu dokumentalnego „Sherpa”. Scenariusz napisał Luke Davies, autor „Lion. Drogi do domu”. Zdjęcia mają wystartować wiosną przyszłego roku.

źródło: Deadline / zdj. Depositphotos