Apple TV+ zrobi serial z kultowej cyberpunkowej powieści. W obsadzie gwiazdor „Władców przestworzy”

Nowy serial science fiction Apple TV+  nabiera kształtów. Z produkcją adaptującą cyberpunkową powieść „Neuromancer” właśnie związał się Callum Turner, gwiazdor innej produkcji tego streamera, „Władców przestworzy”. Serial szykują twórcy „Jacka Ryana” i „Strefy mroku”.

Kilka tygodni temu na łamach magazynu The Hollywood Reporter informowano, że Apple TV+ zleciło realizację 10-odcinkowego pierwszego sezonu „Neuromancera”, serii inspirowanej powieścią Williama Gibsona z 1984 roku. Literacki odpowiednik był pierwszym bestsellerem w karierze popularnego amerykańskiego pisarza i zarazem debiutancką odsłoną tak zwanej „Trylogii Ciągu”.

Z frontu II wojny światowej do cyberpunkowej dystopii. Callum Turner gwiazdą „Neuromancera”

Osadzony w odległej przyszłości „Neuromancer” opowiada o losach superhakera Case'a, „kowboja cyberprzestrzeni”, który pojedynczy akt nieposłuszeństwa wobec swoich zleceniodawców przypłaca uszkodzeniem systemu nerwowego. Bohater rusza do Japonii, licząc że w nielegalnej klinice zdoła odzyskać zdolność do podłączania swego umysłu do komputera.

Zgodnie z najnowszym raportem serwisu Deadline, to właśnie Callumowi Turnerowi przypadnie rola Case'a. Poza „Władcami przestworzy” – serialem, w którym wcielał się w rolę majora Johna Egana – brytyjski aktor ma w dorobku takie tytuły jak „Ósemka ze sternikiem” czy „Fantastyczne zwierzęta” (w spin-offach „Harry'ego Pottera” grał postać Theseusa Scamandera). 

Neuromancer Ace Publishing.JPG

Pierwsze, nieoficjalne wzmianki o projekcie trafiły do sieci jeszcze w roku 2022. Wówczas z serialową adaptacją łączono Milesa Tellera, gwiazdora „Top Gun: Maverick” i „Whiplash”. Głównymi pomysłodawcami serii są Graham Roland („Zagubieni”, „Jack Ryan”) oraz JD Dillard („Strefa mroku”, „Wyspa przetrwania”).

Sprawdź też: Czas trwania filmu „Furiosa: Saga Mad Max” ujawniony! Będzie znacznie dłużej niż ostatnio

W realizację „Neuromancera” zaangażowane są studia Skydance Television („Reacher”) oraz Anonymous Content („Zjawa”). Jako jeden z producentów z „Neuromancerem” związał się też piosenkarz Drake, działający w ramach swojej firmy DreamCrew Entertainment.  

Warto dodać, że oryginalna powieść doczekała się dwóch kontynuacji, zatytułowanych kolejno: „Graf Zero” i „Mona Liza Turbo”. Nakładem Wydawnictwa Mag cała trylogia Gibsona doczekała się w Polsce zbiorczego wydania.

źródło: Bloody Disgusting / Deadline / zdj. Ace Publishing / Apple TV+