Apple z prawami do pokazywania nowej animacji z Idrisem Elbą. Produkuje J.J. Abrams

Apple Original Films zdobyło prawa do międzynarodowej dystrybucji filmu „The Boy, the Mole, the Fox and the Horse”. Z krótkometrażową animację, jako producent, odpowiada J.J. Abrams.

Adaptacja celebrowanej książki dla dzieci autorstwa Charliego Mackesy'ego, wydanej w Polsce pod tytułem „Chłopiec, kret, lis i koń”, opowiada historię nieprawdopodobnej przyjaźni, która zawiązuje się podczas podróży w poszukiwaniu domu. Obifta we wzruszające życiowe lekcje, opowieść czwórki towarzyszy porównywana jest do „Małego Księcia” i „Kubusia Puchatka”. 

W obsadzie głosowej produkcji są Tom Hollander („Duma i uprzedzenie”), Idris Elba („Bestia”), Gabriel Byrne („Dziedzictwo. Hereditary”) i Jude Coward Nicoll („Tom i Jerry”).

Sprawdź też: Herkules Poirot powróci w ekranizacji „Wigilii Wszystkich Świętych”. Kenneth Branagh ujawnił gwiazdorską obsadę.

Za scenariusz filmu odpowiada Jon Croker. Ścieżkę dźwiękową stworzyła Isobel Waller-Bridge. Jednym z producentów, obok J.J. Abramsa (działającego w ramach swojej firmy Bad Robot), jest też Woody Harrelson. Premiera filmu odbędzie się w Wielkiej Brytanii, w ramach oferty BBC. Z kolei już 25 grudnia „The Boy, the Mole, the Fox and the Horse” trafi do międzynarodowej oferty platformy Apple TV+

Źródło: Variety / zdj. Apple