Arcydzieło science fiction w netfliksowym wydaniu. Tak wygląda „Problem trzech ciał”

Już za rogiem mamy premierę jednej z najmocniej wyczekiwanych nowości serialowych tego roku. Netflix podkręca atmosferę i prezentuje pełny zwiastun serialu „Problem trzech ciał” bazującego na wydanej w 2006 roku powieści, która zyskała już miano współczesnego klasyka science fiction.

To współczesny klasyk science fiction. Netflix przerobił go na serial

Serial „Problem trzech ciał” inspirowany jest fantastycznonaukową powieścią chińskiego pisarza Liu Cixina, która stała się jedną z najpopularniejszych pozycji na rynku współczesnych powieści science fiction. Za serial odpowiadają David Benioff i D.B. Weiss, który stworzyli serialową wersję „Gry o tron”. Nad serialem czuwał też Alexander Woo („Prawdziwa krew”).

Sprawdź też: Na taką adaptację „Fallouta” czekali fani! Mamy pełny zwiastun serialu Prime Video.

Decyzja młodej kobiety w Chinach w latach 60. XX wieku odbija się echem w przestrzeni i czasie aż po dzień dzisiejszy. Kiedy prawa natury w niewytłumaczalny sposób ujawniają się na ich oczach, zgrana grupa genialnych naukowców łączy siły z niesztampowym detektywem, aby stawić czoła największemu zagrożeniu w historii ludzkości

Pierwszy sezon serialu „Problem trzech ciał” zadebiutuje na platformie Netflix już 21 marca 2024 roku.

Obsada serialu Problem trzech ciał”. Kim są bohaterowie serialu?

Problem trzech ciał Netflix

  • Benedict Wong jako Da Shi. Oficer wywiadu pracujący nietypowymi metodami. Da Shi bada powtarzające się przypadki tajemniczych zgonów w środowisku naukowców.
  • Jess Hong jako Jin Cheng. Fizyczka teoretyczna spragniona odpowiedzi na największe pytania Wszechświata. Ciekawość to jej największa zaleta, ale być może także wada.
  • Eiza González jako Auggie Salazar. Pionierka nanotechnologii, stara się rozwiązywać prawdziwe problemy dziś, nie te teoretyczne w przyszłości. Silna kobieta z wizją.
  • Jovan Adepo jako Saul Durand. Równie utalentowany, lecz mniej zdeterminowany niż jego towarzysze fizyk i asystent naukowy. Wciąż nie osiągnął szczytu swoich możliwości.
  • Alex Sharp jako Will Downing. Will uczy fizyki w klasach maturalnych i pewnego dnia dowiaduje się czegoś, co zmienia jego życie i zmusza do przemyślenia swojej roli we Wszechświecie.
  • John Bradley jako Jack Rooney. Opryskliwy, wygadany i uroczy Jack wykorzystał swój tytuł z dziedziny fizyki, by zbudować warte miliony funtów imperium przekąskowe.
  • Rosalind Chao jako Ye Wenjie (w młodości postać odgrywana przez Zine Tseng). Genialna astrofizyczka Ye Wenjie czuje się samotnie we Wszechświecie po tym, jak straciła najbliższych w czasie chińskiej rewolucji kulturalnej. Skutki decyzji, którą podjęła w latach 60. XX wieku, odczuwalne są do dziś.
  • Liam Cunningham jako Thomas Wade. Przywódca najbardziej elitarnej operacji wywiadowczej na świecie. To strateg, potrafi spojrzeć szerzej na wiele kwestii.

zdj. Netflix