Ariana Grande i Cynthia Erivo wkraczają do krainy Oz! Tak wygląda zwiastun filmu „Wicked”

Przeżywamy wyjątkowo gorący okres jeśli chodzi o nowe zapowiedzi filmowych i serialowych produkcji szykowanych na najbliższe miesiące. Najnowszym tytułem promowanym przez hollywoodzkie wytwórnie jest film „Wicked”. W ekranowej wersji musicalu wystawianego na Broadwayu główne role zagrały Cynthia Erivo i Ariana Grande. Zobaczcie pełny zwiastun.

Ariana Grande i Cynthia Erivo w zwiastunie filmu „Wicked

Oryginalny musical czerpiący luźno z powieści „Wicked: Życie i czasy Złej Czarnowicy z Zachodu” pojawił się na Broadwayu w 2003 roku i przez siedemnaście lat był jednym z największych hitów nowojorskich teatrów. Za stworzenie jego filmowej wersji, która ma zostać podzielona na dwie pełnometrażowe produkcje, zabrało się studio Universal Pictures. Do kin „Wicked” zawita już 27 listopada.  

W nieopowiedzianej historii czarownic z krainy Oz zobaczymy Elphabę, niezwykłą kobietą ze względu na zielony kolor skóry, która jeszcze nie odkryła swojej prawdziwej mocy, graną przez Cynthię Erivo i Glindy graną przez Arianę Grande, która jeszcze nie odkryła swojego prawdziwego serca.

Sprawdź też: Polacy wolą oglądać polskie produkcje. Te filmy i seriale podbijają TOP 10 na Netflix.

Obie bohaterki są studentkami Uniwersytetu Shiz w fantastycznej Krainie Oz i nawiązują głęboką przyjaźń. Jednak po spotkaniu z Czarnoksiężnikiem z Krainy Oz ich przyjaźń stanie na rozdrożu, a ich życie obierze zupełnie inne ścieżki. Glinda, pragnie popularności, marzy o władzy, podczas gdy Elphaba pozostanie wierna sobie i tym, którzy ją otaczają. Jej postawa będzie miała jednak nieoczekiwane konsekwencje dla jej przyszłości. Niezwykłe przygody w krainie Oz sprawią, że ostatecznie wypełnią swoje przeznaczenie jako Dobra Czarownica z Południa i Zła Czarownica z Zachodu.

W obsadzie zameldują się także: Jonathan Bailey jako Fijero, Jeff Goldblum jako Czarnoksiężnik oraz Michelle Yeoh w roli Madame Morrible. Przez drugi plan przewiną się też między innymi Marissa Bode, Ethan Slater („Fosse/Verdon”), Keala Settle („Król rozrywki”) i Bronwyn James („A.B.C.”). 

zdj. Universal Pictures