Ariana Grande i Taron Egerton stworzą filmową parę w przeróbce klasycznej animacji Disneya?

Disney będzie mocno stawiał w najbliższych latach na aktorskie przeróbki swoich klasycznych animacji, a jednym z tego typu projektów, który przyciąga sporą uwagę widzów, jest „Herkules”. Poznaliśmy właśnie kandydatów do zagrania głównych ról. Studio chce, aby duet na ekranie stworzyli Ariana Grande i Taron Egerton.

Ariana Grande i Taron Egerton zagrają w aktorskiej wersji „Herkulesa”?

Aktorska wersja „Herkulesa” przygotowywana jest przez Disneya już od kilku lat. Do jej wyreżyserowania zatrudniony został Guy Ritchie pracujący wcześniej dla studia przy aktorskiej przeróbce „Aladyna” (film zebrał z globalnych kas ponad miliard dolarów). Nowa adaptacja ma mocno różnić się stylem od swojego pierwowzoru. Padło nawet sformułowanie o „eksperymentalnej” konwencji polegającej na stworzeniu z „Herkulesa” musicalu uwspółcześniającym gatunkowe konwencje.

Prace nad projektem powinny niedługo wkroczyć w kolejną fazę, bowiem za kulisowe informacje ujawniają, że twórcy szukają już kandydatów do zagrania głównych ról, a nawet wybrali już swoich faworytów. Do zagrania Herkulesa przymierzany jest Taron Egerton, aktor znany z serii „Kingsman” oraz filmu „Rocketman”. Z kolei Meg miałaby zagrać piosenkarka Ariana Grande, która coraz mocniej przechodzi ostatnio do filmowego świata – w przyszłym roku pojawi się w musicalu „Wicked”.

Sprawdź też: Disney znowu zaskoczył. Chce, żeby to Lupita Nyong’o zagrała filmową księżniczkę!

Pierwotną wersję scenariusza do „Herkulesa” przygotował Dave Callaham pracujący ostatnio dla Disneya przy filmie „Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni”. Wcześniej Callaham pracował między nad scenariuszami do serii akcyjniaków „Niezniszczalni” oraz filmów „Wonder Woman 1984” i „Zombieland: Kulki w łeb”. Poprawki w tekście wprowadza z kolei sam Guy Ritchie.

źródło: MyTimeToShineHello / zdj. Kathy Hutchins / IMAGINECHINA LIMITED / depositphotos