Disney znowu zaskoczył. Chce, żeby to Lupita Nyong’o zagrała filmową księżniczkę!

Disney nie odpuszcza i chce tworzyć kolejne wersje live-action swoich klasycznych animacji. W ostatnich tygodniach najwięcej uwagi poświęca przeróbce popularnej animacji „Zaplątani” i jak się właśnie okazało także nowej wersji „Księżniczki i żaby”. Wymarzoną kandydatką studia do zagrania księżniczki w drugiej produkcji ma być Lupita Nyong’o.

Lupita Nyong’o zostanie gwiazdą kolejnej przeróbki animacji Disneya?

Nie tak dawno pojawiła się informacja, że Disney chce przygotować aktorską wersję „Księżniczki i żaby”. Teraz dowiadujemy się, że wymarzoną kandydatką studia do zagrania głównej roli w produkcji ma być dla włodarzy studia Lupita Nyong'o, aktorka znana między innymi właśnie z produkcji Disneya. Widzieliśmy ją między innymi w dwóch częściach filmowej serii o Czarnej Panterze. Ostatnio pojawiła się także w filmie akcji „355”, a wcześniej zagrała chociażby w horrorze „To my” i produkcji „Zniewolony”. Informacja o potencjalnym obsadzeniu Nyong'o w roli Tiany może budzić pewne kontrowersje, albo przynajmniej obawy o to, czy Disney nie zamierza zbyt mocno ingerować w historię znaną z animacji. W oryginale z 2009 roku główna bohaterka była przedstawiona jeszcze jako nastolatka, a tymczasem Lupita Nyong'o skończyła w tym roku 40 lat.

Koniecznie sprawdź też:

Animacja sprzed czternastu lat nie była wielkim sukcesem Disneya. Film uzbierał z kin tylko 267 mln dolarów przy budżecie wynoszącym aż 105 mln dolarów. Został natomiast w miarę dobrze przyjęty przez widzów i krytyków. Zebrał 85% pozytywnych recenzji i 74% pozytywnych głosów o widowni. Średnie oceny to 7,40 na 10 i 3,8 na 5.

Akcja filmu rozgrywa się w latach 20. ubiegłego wieku w Nowym Orleanie. Gdy pewnego dnia do eleganckiego domu księżniczki Tiany trafia rozgadana żaba, okazuje się, że nie tylko potrafi ona mówić, lecz twierdzi, że jest księciem Naveenem zaklętym przez złego czarownika. Szukając zrozumienia i ratunku, prosi on dziewczynę o jeden pocałunek, który jak twierdzi sprawi, iż zły czas pryśnie i na nowo stanie się człowiekiem. Tiana ciekawa tego postanawia spełnić tę prośbę. Lecz ku wszelkiemu zdziwieniu po pocałunku i ona sama staje się żabą…

ksiezniczka i zaba lupita nyongo.jpg

zdj. Xavier Collin / depositphotos / Disney