Aubrey Plaza obrywa za promowanie mleka. Aktorka zagrała w reklamie wyśmiewającej roślinne zamienniki

Aktorka Aubrey Plaza, która zyskała ostatnio globalną rozpoznawalność za sprawą drugiego sezonu „Białego lotosu”, stała się twarzą nowej kampanii reklamowej promującej krowie mleko i wyśmiewającej jednocześnie jego roślinne zamienniki. Zaangażowanie aktorki w akcję wywołało burzę w mediach społecznościowych i doprowadziło do tego, że Plaza wyłączyła możliwość komentowania posta udostępnionego na swoim Instagramie.

Aubrey Plaza nową twarzą kampanii promującej mleko

Plaza została twarzą nowej akcji promocyjnej w ramach odświeżonej kampanii got milk? zachęcającej w USA przez wiele lat do spożywania mleka i produktów mlecznych. Kampanię zapoczątkowano jeszcze w 1993 roku za sprawą reklamy wyreżyserowanej przez Michaela Baya. Najnowszy klip, w którym wystąpiła Plaza, jest odpowiedzią na rosnącą w ostatnich latach popularność roślinnych napojów mających stanowić alternatywę dla mleka pozyskiwanego od krów. Aktorka wciela się w prześmiewczej reklamie w założycielkę firmy Wood Milk, która „doi drzewa”, aby pozyskiwać w ten sposób pełnowartościowe mleko.

W końcowym fragmencie reklamy aktorka przekonuje z kolei, że prawdziwe mleko jest tylko jedno, a to „drzewne”, i w domyśle także inne roślinne napoje, są tylko jego zamiennikami. Za reklamę odpowiadają twórcy pracujący przy programie „Saturday Night Live”. Jej wyreżyserowaniem zajęła się Hannah Levy związana z programem od 2018 roku, a scenariusz stworzył Neil Casey pracujący przy „SNL” w latach 2012-2013.

Sprawdź też: „Nie zwracam na to uwagi, jestem z Głębokiego Południa”. Halle Bailey o rasistowskich komentarzach wokół „Małej syrenki”.

Zoomersi nie chcą pić mleka – Aubrey Plaza krytykowana w mediach społecznościowych

audrey plaza w reklamie mleka.jpg

Organizacja MilkPEP angażując do swojej kampanii Plazę, która zyskała w ostatnich miesiącach gigantyczną popularność w mediach społecznościowych, podjęła próbę przekonania młodego pokolenia do picia mleka i spożywania produktów mlecznych, ale trudno stwierdzić, że osiągnęła swój cel. Udział aktorki w reklamie wywołał prawdziwą burzę na Instagramie, Twitterze i TikToku i doprowadził do tego, że Plaza zdecydowała się na wyłączenie komentarzy pod postem, w którym umieściła reklamę na swoim profilu – fale komentarzy od zawiedzionych fanów aktorki zaczęły jednak pojawiać się pod jej innymi postami. Za opowiedzenie się po stronie mleczarskiego przemysłu aktorkę okrzyknięto „mleczną propagandystką”.

Sprawdź też: Henry Cavill po raz ostatni wraca jako Geralt. Mamy zwiastun 3. sezonu „Wiedźmina”. Sezon podzielony na dwie części.

Mimo że przemysł mleczny nadal znacznie przewyższa wpływami przemysł roślinnych napojów (w stosunku 6 do 1), to spożycie mleka w Stanach Zjednoczonych spada stale od 1975 roku. Badania jasno dają do zrozumienia, że Pokolenie Z świadomie rezygnuje z mleka na rzecz jego zamienników i kampania z góry skazana była na niepowodzenie – w 2021 roku zoomersi kupili o 20% mniej mleka krowiego niż średnia krajowa i obecnie aż 15% całego mleka sprzedawanego w USA to mleko roślinne. Zaangażowanie nawet takiej gwiazdy jak Plaza w próbę odwrócenia tego trendu mogło skończyć się tylko w jeden sposób.

 zdj. MilkPEP / WoodMilk