Autor nowego filmu z Zendayą zaadaptuje kultowy kryminał. Główną rolę zagra Austin Butler

Sony Pictures przymierza się do realizacji nowego filmu z Austinem Butlerem, nominowanym do Oscara gwiazdorem „Diuny: Części drugiej” i „Elvisa”. Ujawniono właśnie, że scenariusz do projektu adaptującego popularną kryminalną powieść Dona Winslowa opracuje Justin Kuritzkes, autor debiutującego na ekranach już wkrótce „Challengers”.

Po Zendayi czas na Austina Butlera. Zagra w filmie scenarzysty „Challengers

Film „City on Fire” będzie adaptacją pierwszej części książkowej trylogii o Dannym Ryanie (w tej roli pojawi się Butler). Protagonista jest robotnikiem portowym, kochającym mężem i wiernym przyjacielem, który od czasu do czasu wykonuje usługi dla irlandzkiej mafii, kontrolującej większą część miasta. Danny pragnie jednak w życiu czegoś więcej i marzy o tym, by zacząć od nowa, gdzie indziej.

Cykl Winslowa rozgrywa się w Rhode Island drugiej połowy XX wieku i skupia się na dwóch przestępczych imperiach — jednym irlandzkim, drugim włoskim — które kontrolują cały teren Nowej Anglii. Kiedy dochodzi do wojny między gangami, Danny zostaje wplątany w konflikt, przed którym nie ma ucieczki. Na jego barki spada ochrona domu, rodziny oraz przyjaciół.

Sprawdź też: Netflix pokazał ekranizację kolejnego klasyka literatury. Tak zapowiada się „Sto lat samotności”

Austin Butler w DIunie 2

Choć ekranizacja „Miasta w ogniu” miała być dla Sony jednym z priorytetowych projektów, o filmie po raz ostatni słyszeliśmy jeszcze ponad rok temu.  Nowy raport zamieszczony na łamach serwisu Deadline wskazuje teraz, że wytwórnia od dłuższego czasu poszukiwała do przyszłej produkcji odpowiedniego scenarzysty. Ostatecznie ustalono, że to Justin Kuritzkes, który poza „Challengers” ma w dorobku równie tekst do „Pedała”, czyli innego filmu Luki Guadagnino. Jako producenci z „City on Fire” związali się David Heyman („Pewnego razu ...w Holywood”), Shane Salerno („Avatar: Istota wody”) oraz sam, debiutujący na tym stanowisku Austin Butler

Na chwilę obecną nie ujawniono, na kiedy Sony przewiduje kinową premierę filmu. Realizacją zajmie się należące do tej wytwórni studio 3000 Pictures. Z kolei „Challengers”, inny tytuł sygnowany nazwiskiem Kuritzkesa, trafi do kin już 26 kwietnia

Źródło: Deadline / zdj. Warner Bros.