Autor „Moon Knighta” za kamerą nowego filmu w świecie „Naznaczonego”! W głównej roli Kumail Nanjiani

Studia Blumhouse i Atomic Monster prowadzone przez twórców „Obecności” i „M3GAN Jamesa Wana i Jasona Bluma, zabierają się za realizację następnego dreszczowca. Film zatytułowany „Thread: An Insidious Tale” będzie pierwszym spin-offem popularnych horrorów z cyklu „Naznaczony”. Za kamerą stanie showrunner i autor scenariusza do „Moon Knighta”, Jeremy Slater. A kogo zobaczymy w głównych rolach?

Podczas, gdy jeszcze w tym sezonie wakacyjnym czeka nas premiera nowego „Naznaczonego”, dwa domy grozy pracujące dla Universal Pictures gromadzą siły do kolejnego projektu osadzonego w tym samym uniwersum. Z nowego raportu serwisu Deadline dowiedzieliśmy się, że w „Thread: An Insidious Tale” pojawią się Kumail Nanjiani („Eternals”, „Dolina krzemowa”) i Mandy Moore, znana z „Tacy jesteśmy” i „Midway”. 

Thread” będzie szóstym filmem osadzonym w świecie „Naznaczonego”, ale i pierwszym, którego akcja rozegra się z dala od głównych wątków cyklu. Nanjiani i Moore wcielą się w rolę małżonków, którzy odnajdują sposób na cofnięcie się w czasie, by uratować życie swojej młodej córki. Konsekwencje, jak możecie się spodziewać, będą bardzo poważne. Scenariusz do filmu stworzył sam Jeremy Slater. Jest to jego kolejna praca po tekstach do między innymi „Fantastycznej Czwórki”, „The Umbrella Academy”, „Notatnika śmierci” i serialowego „Egzorcysty”. Na chwilę obecną nie ujawniono, kiedy ruszą prace na planie filmu.

Sprawdź też: Gwiazdor „Białego Lotosu” trafi do przerażającego świata Stephena Kinga. W planach adaptacja od twórcy „M3GAN”

Pierwsze cztery filmu zaliczające się do franczyzy „Naznaczonego” zarobiły globalnie ponad 540 milionów dolarów. Najnowsza odsłona, „Naznaczony: Czerwone drzwi”, za którą jako reżyser odpowiada sam gwiazdor serii Patrick Wilson, zadebiutuje na ekranach dokładnie 7 lipca tego roku. Fabuła piątej części została osadzona na dziesięć lat po wydarzeniach z filmu „Ostatni klucz” z 2018 roku. Film opowie o tym, jak syn Lambertów, Dalton (w tej roli w filmie zobaczymy Ty Simpkinsa), rozpoczyna edukację na studiach i raz jeszcze mierzy się z mroczną siłą z innego wymiaru. Za scenariusz odpowiadają Scott Teems („Podpalaczka”) oraz Leigh Whannell, główny twórca franczyzy.

Źródło: Deadline / zdj. Universal