Autorzy „Mów do mnie!” nakręcili już PREQUEL. W zasięgu kontynuacja nowego hitu studia A24?

Choć polscy widzowie muszą na premierę „Mów do mnie!”, nowego dreszczowca studia A24, jeszcze chwilę zaczekać, wygląda na to, że prequel filmu jest już gotowy. A przynajmniej tak wynika z nowej wypowiedzi reżyserskiego duetu filmu, Danny'ego i Michaela Philippou.

Mów do mnie” opowie historię grupy przyjaciół, którzy w ramach imprezy postanawiają nawiązać kontakt ze światem zmarłych. Główna bohaterka, Mia, liczy, że w ramach naprędce skręconego seansu spirytystycznego zdoła połączyć się z niedawno zmarłą matką. Podczas rytuału dochodzi jednak do fatalnej pomyłki, która wiąże się z przerażającymi konsekwencjami dla całej grupy. Film debiutował już za oceanem, zaś w Polsce jego premierę przewidziano na dokładnie 18 sierpnia

W następstwie amerykańskiej premiery braterski duet reżyserów – Danny'ego i Michaela Philippou – przystąpił już do omawiania wielu zaskakujących rozwiązań fabuły „Mów do mnie!”. W wywiadzie na łamach The Hollywood Reporter, filmowcy – znani z prowadzenia popularnego kanału na YouTube pod nazwą RackaRacka – zasugerowali, że widzowie, którym po seansie mało będzie przerażającego świata „Mów do mnie!” otrzymają okazję do obejrzenia prequela. Produkcja, której format nie został jeszcze doprecyzowany (najpewniej okaże się filmem krótkometrażowym) przybliży historię niejakiego Ducketta, młodego bohatera, którego los opisano w sekwencji otwierającej główny film. „Cały prequel o Ducketcie został już nakręcony. Opowiadamy go w całości w perspektywie wiadomości na telefonie oraz wpisów w mediach społecznościowych. Być może na jakimś etapie będziemy go mogli pokazać” – Philippou tłumaczyli w rozmowie. 

Sprawdź też: Budżet DWUKROTNIE odrobiony w ciągu jednego weekendu. To drugi największy hit studia A24

„Mów do mnie!” doczeka się sequela? Filmowcy otwarci na powrót za kamerę

W tym samym wywiadzie, australijscy youtuberzy sugerowali, że nie odmówiliby okazji do wyreżyserowania drugiej części filmu. „Pracując nad tekstem do pierwszego filmu nie mogliśmy sobie odmówić i napisaliśmy od razu sceny na potrzeby drugiego” – tłumaczył Danny Philippou. „Mamy wiele takich scen. Mitologia [Mów do mnie!] jest bardzo gęsta tak więc, gdyby tylko A24 dało nam taką możliwość, nie bylibyśmy w stanie się powstrzymać. Natychmiast byśmy się za to zabrali, tak myślę”. 

W rolach głównych „Mów do mnie!” pojawiają się Sophia Wilde („Nic o mnie nie wiecie”), Miranda Otto („Władca Pierścieni: Powrót Króla”) i Alexandra Jansen („Beat”). 

Zdj. A24