Najlepszy serial Netfliksa 2023 roku powróci? Twórca o szansach na kontynuację

Raz na jakiś czas w ofercie Netfliksa pojawi się serial, koło którego trudno przejść obojętnie. W 2023 roku takim tytułem była „Awantura”, tytuł, który także na Filmożercach doczekał się bardzo pozytywnej opinii. Choć produkcja autorstwa Lee Sung Jina pierwotnie planowana była jako miniserial, teraz okazuje się, że projekt może doczekać się kontynuacji. Co na to twórca?

Będzie 2. sezon serialu „Awantura”? Twórca tytułu wyjaśnia

Dla Lee Sung Jina - reżysera telewizyjnego, który do tej pory pracował nad poszczególnymi odcinkami takich tytułów jak „Dolina Krzemowa czy „Dave - „Awantura” była pierwszym serialem, pod którym podpisał się jako showrunner. Jak sam wyznaje, serial był dla niego najbardziej wymagającym, jak i osobistym projektem do tej pory. Czy zatem doskonałe przyjęcie tytułu, jak i więź emocjonalna twórcy poskutkują realizacją kontynuacji

Chciałbym nakręcić więcej. Z początku planowaliśmy serial jako antologię, w której każdy sezon to nowa awantura z nowymi postaciami. Z drugiej strony naprawdę kocham Danny'ego i Amy, George'a i Paula [główni bohaterowie serialu] oraz świat, który stworzyliśmy. Jestem więc naprawdę otwarty na wszystko. (...) Trudno mi jednak powiedzieć, w jakim kierunku pójdziemy bez scenarzystów i jakiegokolwiek impetu, więc naprawdę mam nadzieję, że AMPTP pójdzie po rozum do głowy.

Sprawdź też: To się naprawdę dzieje! Dwa LEGENDARNE seriale HBO trafią na Netflix!
 
Wspomniany przez Koreańczyka skrót AMPTP to oczywiście Alliance of Motion Picture and Television Producers, czyli hollywoodzkie zrzeszenie producentów, które jest jedną ze stron trwającego od kilku miesięcy strajku scenarzystów. Słowa twórcy „Awantury” jasno wskazują na możliwość realizacji kolejnego sezonu (czy nawet sezonów) serialu. By taka wersja wydarzeń doszła jednak do skutku, negocjacje scenarzystów z przedstawicielami wytwórni filmowych muszą zostać pozytywnie rozpatrzone. W innym wypadku na rychły powrót uniwersum Awantury” nie mamy co liczyć.
 
Awantura” przygląda się konsekwencjom pewnego incydentu przemocy drogowej między dwojgiem obcych sobie ludzi. Skory do kłótni pracownik fizyczny Danny Cho (w tej roli znany z „The Walking Dead” Steven Yeun) popada w konflikt z Amy Lau (Ali Wong, „Chyba na pewno ty”) — wiodącą wystawne życie kobietą sukcesu. W kolejnych odcinkach tego poruszającego i obfitującego w czarny humor serialu spór między nimi się zaognia, ukazując historię ich życia i związków.
 
Źródło: The Hollywood Reporter / Zdj. Netflix