To się naprawdę dzieje! Dwa LEGENDARNE seriale HBO trafią na Netflix!

Historia streamingu tworzy się na naszych oczach. Coś, co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwym, staje się rutyną. Współpraca na linii Netflix-HBO wkroczy niedługo na jeszcze wyższy poziom, bowiem we wrześniu do oferty streamingowego giganta trafią dwa legendarne seriale HBO. Będą to Pacyfik” i „Kompania braci”.

Pacyfik” i „Kompania braci” trafią w Polsce na platformę Netflix

Netflix nie traci czasu i sukcesywnie powiększa swoją ofertę o kolejne oryginalne seriale HBO. Na początku lipca oficjalnie ogłoszono, że HBO umożliwi Netfliksowi pokazanie niektóre tytułów ze swojej biblioteki. Jako pierwszy do konkurencyjnego serwisu streamingowego trafił serial Niepewne”, a od kilku dni w ofercie polskiego Netfliksa możemy oglądać serialGracze”. We wrześniu współpraca konkurencyjnych platform wejdzie na jeszcze bardziej zaawansowany poziom za sprawą dwóch wyjątkowo popularnych tytułów, które przez lata były dla ogromnej części widowni synonimem jakości reprezentowanej przez HBO. Na 15 września zapowiedziano w Polsce debiut w ofercie Netfliksa wojennych seriali „Pacyfik” oraz „Kompania braci”.

Koniecznie sprawdź też:

Obydwa seriale podobnie jak poprzednie produkcje HBO pojawiające się w ofercie Netfliksa pozostaną cały czas dostępne na platformie HBO Max. Kompania braci” pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych seriali HBO, który przez lata obrósł kultem i przez wielu nazywany jest jedną z najlepszych serialowych produkcji wszech czasów – na IMDB jego ocena wynosi imponujące 9,4 w dziesięciostopniowej skali! Serial wypuszczony w 2001 roku zdobył sześć statuetek Emmy. „Pacyfik” debiutujący w 2010 roku traktowany jest z kolei jako jego spin-off.

Przypomnijmy też, że twórcy „Kompanii braci”, Tom Hanks i Steven Spielberg przygotowali nowy serial osadzony w realiach II wojny światowej. Produkcja „Masters of the Air” powstała dla platformy Apple TV+. Jednym z reżyserów jest Cary Joji Fukunaga, twórca ostatnich przygód Jamesa Bonda. Podstawą scenariusza do serialu jest powieść Masters of the Air: Americas Bomber Boys Who Fought the Air War Against Nazi Germany napisana przez Donalda L. Millera. W Polsce książka trafiła na półki pod tytułem „Władcy przestworzy. Amerykańscy lotnicy w walce z nazistowskimi Niemcami nakładem wydawnictwa Replika w 2017 roku. Na serial złoży się 10 odcinków, na których produkcję Apple przeznaczyło aż 200 mln dolarów.

zdj. Vadim Rysev / Depositphotos