„Ballada ptaków i węży” – gwiazda „Euforii“ w obsadzie prequela „Igrzysk Śmierci“. W kogo się wcieli?

Ekipa aktorska „Ballady ptaków i węży” powiększyła się o kolejne głośne nazwisko. Do obsady wyczekiwanego prequela „Igrzysk Śmierci dołączyła właśnie Hunter Schafer, czyli jedna z gwiazd przebojowego serialu pt. „Euforia”. W hicie platformy HBO aktorka wciela się w postać Jules Vaughn, najlepszej przyjaciółki protagonistki granej przez Zendayę.

Ballada ptaków i węży” – o czym opowie prequel „Igrzysk Śmierci”?

Nowa odsłona cyklu fantasy bazuje na ostatniej powieści amerykańskiej pisarki Suzanne Collins, wydanej w naszym kraju pod wspomnianym już tytułem „Ballada ptaków i węży”. Opowieść zawarta w książce skupia się na losach Coriolanusa Snowa, przyszłego prezydenta i głównego antagonisty oryginalnej filmowej trylogii, w którego wcielał się Donald Sutherland.

Nowy film opowie historię dochodzenia nastoletniego Coriolanusa do władzy i pozbywania się swych największych przeciwników, którzy, podobnie jak on, pragnęli sięgnąć po władzę absolutną. Akcja „Ballady ptaków i węży” będzie się rozgrywać na 64 lata przed wydarzeniami z pierwszej części sagi i dziesięć lat po tak zwanym okresie Mrocznych Dni, podczas którego doszło do buntu Dystryktów przeciwko Kapitolowi.

Sprawdź też: „The Umbrella Academy” sezon 3 – recenzja serialu. Nieudany powrót do przyszłości

Kogo zagra Hunter Schafer w „Balladzie ptaków i węży”? Kto jeszcze jest w obsadzie?

Schafer wcieli się w Tigris Snow, kuzynkę i powiernicę Coriolanusa. W obsadzie prequela „Igrzysk Śmierci” znajdują się również m.in. Tom Blyth („Billy the Kid”) jako Coriolanus, Rachel Zegler („West Side Story”) jako Lucy Gray Baird, dziewczyna z zubożałego Dwunastego Dystryktu, Lauren Marsden („Ms. Marvel”) jako Mayfair Lipp, córka burmistrza Lippa, Josh Andrés Rivera („West Side Story”) jako Sejanus Plinth, jeden z mentorów Igrzysk z Drugiego Dystryktu. 

Powieść Collins na język filmowy przełożył Michael Arndt, czyli scenarzysta filmu „Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia”. Na stanowisku reżyserskim znajduje się z kolei Francis Lawrence, reżyser trzech z czterech filmów głównej serii.

Rzuć okiem na: Zwiastun finałowych odcinków 4. sezonu „Stranger Things”

Kiedy premiera filmu „Ballada ptaków i węży”?

Ballada ptaków i węży” zadebiutuje na ekranach kin 17 listopada 2023 roku.

Źródło: Variety / Zdj. HBO