Barack Obama wskazał najlepsze filmy 2023 roku. Hit Netfliksa i „Oppenheimer” na liście

Barack Obama kontynuuje swoją coroczną tradycję polegającą na wskazywaniu ulubionych filmów roku. Były prezydent Stanów Zjednoczonych mocno zaangażował się w ostatnich latach w filmową branżę, tworząc własną firmę produkcyjną. Jego trzy ulubione filmy ostatnich miesięcy to produkcje, które sam wyprodukował.

To najlepsze filmy 2023 roku według Baracka Obamy

Obama umieścił na liście trzech najlepszych filmów 2023 roku takie tytuły jak: „Rustin”, „Zostaw świat za sobą” i „Jon Batiste: Amerykańska Symfonia” – wszystkie trzy produkcje powstały dla platformy Netflix i zostały wyprodukowane przez firmę Higher Ground, którą Barack Obama założył wraz z żoną Michelle. „Nie jestem stronniczy. Te filmy zostały wyprodukowane przez Higher Ground, ale tak naprawdę są to trzy najlepsze filmy, jakie widziałem w tym roku” – wyjaśniał Obama we wpisie na dawnym Twitterze.

Film „Rustin”, w którym główną rolę zagrał Colman Domingo opowiada historię Bayarda Rustina, małoznanego działacza na rzecz praw obywatelskich. Rustin był architektem epokowego marszu na Waszyngton w 1963 roku oraz jednym z najznamienitszych aktywistów i organizatorów w historii Stanów Zjednoczonych, który przeszedł do historii, po czym świat o nim zapomniał. Z kolei „Zostaw świat za sobą” przedstawia tajemniczą wersję upadku struktur amerykańskiego państwa i podejmuje kwestie tego, jak w tego typu okolicznościach wyglądałoby życie zwykłych obywateli. Gwiazdami filmu, który od kilku tygodni świetnie radzi sobie na platformie Netflix, są Ethan Hawke, Julia Roberts i Mahershala Ali.

Sprawdź też: Hannah Waddingham zachwycona Tomem Cruise'em. Aktorka zagrała w „Mission: Impossible 8”.

Ostatnia z produkcji wskazanych przez Obamę, to dokumentalny film przedstawiający podróż muzyka Jona Batiste próbującego skomponować symfonię, gdy dociera do niego informacja o nawrocie nowotworu u jego partnerki Suleiki Jaouad. Dodatkowo Barack Obama wymienił też kilka innych tytułów z 2023 roku, które uznał za godne polecenia. Wśród nich znalazł się między innymi Oppenheimer wyreżyserowany przez Christophera Nolana oraz dramat romantyczny Poprzednie życie napisany i wyreżyserowany przez Celine Song.

To najlepsze filmy 2023 roku według Baracka Obamy

zdj. depositphotos