Barry Keoghan jednak nie zagra w „Gladiatorze 2”. Wiemy, kto go zastąpi

Wbrew wcześniejszym doniesieniom castingowym Barry Keoghan, gwiazdor „Duchów Inisherin” i „Zabicia świętego jelenia”, nie będzie mógł pojawić się w sequelu „Gladiatora”. Zastąpi go aktor którego znacie z „Białego Lotosu”, „Ulicy Strachu” i „Bielma”. Ujawniono też, że w filmie zagra May Calamawy z „Moon Knighta”.

Kontynuacja „Gladiatora” opowie historię Lucjusza, czyli siostrzeńca Kommodusa (Joaquin Phoenix) i syna Lucilli. Akcja filmu rozegra się ponad 25 lat po śmierci Maximusa (Russell Crowe). Przypomnijmy, że w głównej roli obsadzony został Paul Mescal, irlandzki aktor znany z filmu „Aftersun”. Z kolei Barry Keoghan miał wcielić się w rolę bohatera inspirowanego historyczną postacią rzymskiego cesarza Gety z dynastii Sewerów, który po śmierci ojca musiał dzielić się władzą nad Imperium ze starszym bratem.

Z nowego raportu serwisu Deadline dowiadujemy się jednak, że aktor musiał pożegnać się z projektem ze względu na inne zobowiązania grafikowe. Postać przejmie dodany właśnie do obsady Fred Hechinger, znany z roli Quinna Mossbachera w pierwszym sezonie „Białego Lotosu” na HBO Max.

Jednocześnie do „Gladiatora 2” dołączyła również May Calamawy, znana przede wszystkim z „Moon Knighta”. W dorobku ma też „Długą drogę do domu” i serial „Ramy”. Nie wiemy jeszcze, w kogo wcieli się w sequelu szykowanym przez Scotta, ale ujawniono, że przypadnie jej rola pierwszoplanowa i szczególnie istotna dla opowieści

Gladiator 2 May Calamawy.JPG

May Calamawy i Fred Hechinger (zdj. Deadline)

Sprawdź też: Zazie Beetz i sprawa nieudanego porwania. Zwiastun serialu Stevena Soderbergha od HBO Max

W filmie pojawią się też Joseph Quinn, Denzel Washington, Connie Nielsen oraz Pedro PascalRidley Scott wyreżyseruje film i zajmie się jego wyprodukowaniem. Scenariusz napisał Peter Craig, twórca „Miasta złodziei”, „Dziedzictwa krwi” i „Dwunastu odważnych”. Zdjęcia do „Gladiatora 2” wystartują najprawdopodobniej w drugiej połowie tego roku.

Premiera została wyznaczona na 22 listopada 2024 roku.

źródło: Deadline / zdj. HBO / Deadline / Searchlight