Barry Keoghan wróci jako Joker w drugim filmie o Batmanie!

Robert Pattinson nie będzie miał łatwej przeprawy w drugim filmie o solowych przygodach Mrocznego Rycerza. Wygląda na to, że w produkcji „Batman 2” pojawi się wielu złoczyńców, a wśród nich znajdzie się też największy wróg Mrocznego Rycerza, czyli Joker grany przez Barry'ego Keoghana.

Coraz więcej złoczyńców. Joker wróci w filmie „Batman 2

Na kontynuację „Batmana” musimy poczekać do jesieni przyszłego roku, ale od miesięcy w sieci przewija się temat złoczyńców, którzy mają pojawić się w filmie Matta Reevesa. Mówiło się już, że reżyser planuje wprowadzenie do swojego świata Husha, który miałby stać się głównym złoczyńcą w drugim filmie. Jeszcze wcześniej przecieki ujawniały, że Batman grany przez Pattinsona będzie musiał stanąć do walki także innym przeciwnikiem znanym jako Clayface, a jakby tego było mało, to do świata Matta Reevesa miałby zostać wprowadzony też Harvey Dent, który z czasem będzie znany jako Dwie-Twarze.

Teraz okazuje się, że swoją rolę w „Batmanie 2” odegra też najbardziej rozpoznawalny złoczyńca ze świata DC Comics. Barry Keoghan dosyć jednoznacznie potwierdził, że powróci jako Joker w drugim filmie o Batmanie. Aktor został zapytany o potencjalny powrót do swojej roli Jokera drugiej części podczas rozmowy z E Talk i chociaż upierał się, że nie może nic na ten temat powiedzieć, to jego wypowiedź nie była idealnym przykładem tego, jak utrzymywać tajemnice w sekrecie.

Sprawdź też: „Diuna: część druga” – recenzja filmu. Abominacja. Totalna abominacja.

Joker Barry Keoghan w filmie Batman

„Nie mogę nic powiedzieć na ten temat... To byłoby ekscytujące, prawda? Zobaczyć, jak Joker znów ożywa. Mój uśmiech mówi wszystko, wiesz, co mam na myśli?”. W pierwszym filmie Joker grany przez Keoghana pojawił się pod koniec filmu jako anonimowy więzień Arkham, który rozmawia z Człowiekiem-Zagadką (Paul Dano) i oferuje mu swoją przyjaźń.

Premiera „Batmana 2” planowana jest na 3 października 2025 rok. W obsadzie znajdują się: Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Andy Serkis, Jeffrey Wright i Colin Farrell.

źródło: etalkCTV / zdj. Warner Bros. / DC Comics