Batman jako aztecki wojownik! Tak prezentuje się nowy film DC Comics

Na blisko dwa lata po pierwszych wzmiankach o projekcie platforma HBO Max udostępniła w sieci pierwszą fotkę z „Batman Azteca: Choque de Imperios”, czyli nowego filmu animowanego o Mrocznym Rycerzu. W produkcji zobaczymy, jak pewien młody Aztek mierzy się z hiszpańskimi najeźdźcami po tragicznej śmierci rodziców.

Unikalna meksykańska reinterpretacja opowieści o Batmanie zabierze nas do czasów Imperium Azteków. Głównym bohaterem historii będzie Yohualli Coatl — młody Aztek, którego dotyka wielka tragedia, gdy jego ojciec i przywódca wioski, Toltecatzin, zostaje zamordowany przez hiszpańskich konkwistadorów.

Młody Yohualli ucieka do Tenochtitlan, aby ostrzec króla Montezumę i jego arcykapłana Yokę przed nadchodzącą armią wrogów. Z czasem bohater wykorzystuje magiczną moc świątyni Tzinacana, boga nietoperzy do pilnego treningu pod czujnym okiem swojego mentora i rozwijania umiejętności oraz doskonalenia dostępnej broni, aby powstrzymać inwazję Hiszpanów, chronić świątynię Montezumy i pomścić śmierć ojca.

Sprawdź też: Emily Blunt ponownie u boku Dwayne’a Johnsona. Wystąpią w nowym filmie studia A24

Batman Azteca.JPG

Za wyreżyserowanie filmu „Batman Aztec: Choque de Imperios” odpowiedział Juan Meza-Leónm mający w dorobku takie animowane tytuły jak „Harley Quinn”, „Rick i Morty” oraz „Wojownicze Żółwie Ninja” w wersji z 2012 roku. Odpowiadał on również za napisał scenariusza. Warto dodać, że nad produkcją – zrealizowaną w całości na terenie Meksyku jako jeden z wielu nowych projektów HBO Max – czuwał Alejandro Díaz Barriga, ekspert w dziedzinie studiów mezoamerykańskiej oraz historii Meksyku. Z pomocą specjalnie powołanego do tego zadania zespołu Barriga doglądał, by reprezentacja rdzennych mieszkańców Meksyku nie rozmijała się z historycznymi wzorcami.

Głosu głównemu bohaterowi filmu użyczył Horacio Garcia Rojas znany między innymi z serialu „Narcos: Meksyk”. Obok niego w obsadzie głosowej są też Álvaro Morte („Dom z papieru”), Omar Chaparro („Czwartkowe wdowy” oraz José Carlos („El Dragon: Powrót wojownika”).

Data premiery filmu „Batman Aztec: Choque de Imperios” w ofercie serwisu streamingowego HBO Max nie została jeszcze ujawniona.

Źródło: Yahoo / zdj. Warner Bros. / DC Comics