Emily Blunt ponownie u boku Dwayne’a Johnsona. Wystąpią w nowym filmie studia A24

Kolejne wieści w sprawie nowego filmu, które studio A24 szykuje z jednym z najpopularniejszych hollywoodzkich aktorów. U boku Dwayne'a Johnsona („Black Adam”) w sportowym dramacie „The Smashing Machine” ma pojawić się Emily Blunt („Oppenheimer”), z którą gwiazdor współpracował już przy „Wyprawie do dżungli”. Reżyseruje Benny Safdie („Nieoszlifowane diamenty”).

Emily Blunt i Dwayne Johnson w nowym filmie studia A24

W „The Smashing Mashine” Johnson wcieli się w rolę legendarnego czempiona MMA i UFC, zmagającego się z uzależnieniem, sławą, miłością i odchodzącymi przyjaźniami. Historię opisaną w produkcji zainspirowały rzeczywiste losy słynnego zawodnika Marka Kerra. W ciągu swojej kariery urodzony w 1968 roku wrestler zgromadził ponad dwa tuziny tytułów mistrzowskich, parokrotnie zdobył mistrzostwo wagi ciężkiej UFC i wygrał w prestiżowym turnieju Vale Tudo w Brazylii. O ile potwierdzą się doniesienia o castingu Emily Blunt, gwieździe „Sicario”, „Oppenheimera” i „Cichego miejsca” przypadnie albo rola byłej małżonki Kerra, Dawn Staples albo jego obecnej partnerki, Franci Alberding

„The Smashing Machine”  będzie pierwszym pełnometrażowym projektem, za który jako reżyser samodzielnie odpowie Benny Safdie. Do tej pory twórca „Nieoszlifowanych diamentów” i współautor dostępnego w ramach platformy streamingowej SkyShowtime serialu „The Curse” współpracował w tym charakterze ze swoim bratem, Joshem Sadfiem. Filmowiec jest też autorem scenariusza.

Sprawdź też: To nie koniec „Awantury”! Jake Gyllenhaal i Anne Hathaway jedną z nowych skłóconych par

The Smashing Machine” znajduje się w planach jeszcze od 2019 roku – wówczas prawa do projektu pozyskał sam Johnson. Według zapowiedzi zamieszczonych przez A24 film będzie najbardziej dramatyczną i wymagającą rolą w karierze gwiazdora „Szybkich i wściekłych” i „Vaiany: Skarbu oceanu”. Dodajmy, że w roku 2003 HBO zrealizowało film dokumentalny poświęcony Kerrowi – produkcja nosiła ten sam tytuł, co nowy, fabularyzowany odpowiednik. 

Źródło: The InSneider / zdj. Disney