Batman zostanie dinozaurem. Gunn szykuje film o alternatywnej Lidze sprawiedliwości

Liga Sprawiedliwości wróci na ekrany szybciej, niż się spodziewaliśmy, ale nie będzie to grupa herosów, o jakiej myślicie. James Gunn szykuje film o alternatywnej wersji popularnej drużyny i to mocno alternatywnej. Wszyscy bohaterowie będą dinozaurami.

Liga sprawiedliwości wróci w alternatywnej wersji jako dinozaury

Gunn wejdzie za chwilę na plan swojego pierwszego filmu o Supermanie, ale jako szef DC Studios czuwa on także nad rozwojem innych projektów. Z najnowszych przecieków dowiadujemy się, że jednym z nich ma być animowany film o alternatywnej wersji Ligi sprawiedliwości. Studio pracuje nad filmem „The Jurassic League” bazującym na miniserii komiksowej wydawnictwa DC wypuszczonej w 2022 roku autorstwa Daniela Warrena Johnsona i Juana Gedeona. To alternatywna historia osadzona na innej Ziemi, na której bohaterami i złoczyńcami są dinozaury.

Sprawdź też: Serialowy Harry Potter nadchodzi! Znamy rok premiery. Co z udziałem J.K. Rowling?

Batman jako dinozaur

James Gunn będzie czuwał nad filmem jako producent wykonawczy, a scenariusz napisze Brian Lynch pracujący przy filmach „Minionki” i „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Projekt jak na razie nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez przedstawicieli studia Warner Bros.

Komiksowa seria „Jurassic League” przedstawia nowe wersje popularnych bohaterów i złoczyńców z uniwersum DC jako antropomorficzne dinozaury. Bohaterowie muszą połączyć siły, aby ocalić prehistoryczną Ziemię przed złowrogimi machinacjami Darkseida. Wydarzenia z miniserii zostały oficjalnie osadzone na jednej z alternatywnej Ziemi o numerze 27.

Co szykuje James Gunn? To projekty DC Studios

Aktualnie w planach DC Studios na pierwszą fazę uniwersum określoną mianem „Bogów i potworów” znajdują się takie filmowe produkcje jak: „Superman: Dziedzictwo”, „Batman: Odważni i bezwzględni”, „Supergirl: Woman of tomorrow”, „Potwór z bagien” i „The Authority”.

Dodatkowo przygotowywane są też seriale dla platformy Max: „Waller”, „Booster Gold”, „Lanterns”, „Paradise Lost” i animowany serial „Creature Commandos”.

zdj. Warner Bros. / DC Comics