Serialowy Harry Potter nadchodzi! Znamy rok premiery. Co z udziałem J.K. Rowling?

Od powrotu do czarodziejskiego świata wykreowanego przez J. K. Rowling dzieli nas mniej czasu, niż mogło się wydawać. Okazuje się, że platforma HBO Max zamierza szybko dostarczyć nam pierwszy sezon serialu o Harrym Potterze. W projekt zaangażowana jest już autorka książkowego pierwowzoru.

Serialowy Harry Potter trafi na HBO Max już w 2026 roku!

Niecały rok po tym, jak studio Warner Bros. ogłosiło, że zamierza stworzyć serialową adaptację kultowej sagi autorstwa J. K. Rowling, mamy pierwszy konkret na temat tego, kiedy doczekamy się pierwszy pierwszego sezonu. Okazuje się, że serial o Harrym Potterze pojawi się z pierwszym sezonem na platformie Max już w 2026 roku. Zapowiedział to sam David Zaslav dyrektor generalny Warner Bros. Discovery.

Sprawdź też: Kiedy premiera nowego serialu ze świata „Gry o Tron”? Uzbrójcie się w cierpliwość.

Serial będzie składał się przynajmniej z siedmiu sezonów – obecnie studio zakłada, że każda z powieści będzie przedstawiona w ramach jednej serii, ale może się zdarzyć, że dłuższe książki zostaną podzielone na dwa sezony, tak jak miało to miejsce w przypadku filmowej sagi, kiedy to „Insygnia śmierci” doczekały się dwóch filmów. Produkcja ma być emitowana przez 10 lat, więc jej zakończenia możemy oczekiwać w 2036 roku!

J.K. Rowling spotkała się z szefami Warnera

Harry Potter serial J.K. Rowling

Zaslav zdradził, że kilka tygodni temu wspólnie z szefem HBO Max i dyrektorem telewizyjnego oddziału Warnera wybrał się do Londynu, aby spotkać się z J.K. Rowling, która ma brać aktywny udział przy opracowywaniu serialu i czuwać nad całym projektem jako producentka.

Spędziliśmy trochę czasu z J.K. i jej zespołem” – ujawnił Zaslav podczas. „Obie strony są bardzo podekscytowane ponownym ożywieniem tej serii. Świetnie nam się rozmawiało i nie możemy się doczekać, aby za pośrednictwem Max przez dekadę dzielić się z fanami z całego świata nowymi historiami z tego uniwersum”.

Sprawdź też: Odkryj nowe filmy i seriale na weekend! Premiery na HBO Max, Prime Video i Netflix!

Serial jest aktualnie na etapie szukania showrunnera. Przez ostatnie miesiące włodarze Warnera szukają scenarzystów, którzy zajmą się opracowaniem nowego serialu i dopiero po znalezieniu odpowiednich twórców zajmą się castingiem. W serialu zobaczymy zupełnie nowych aktorów, a w trójkę głównych bohaterów wcieli się nowe trio dziecięcych aktorów.

W gronie potencjalnych twórców serialu wymieniani są: Martha Hillier, brytyjska scenarzystka pracująca ostatnio przy serialu „Ostatnie królestwo”, Kathleen Jordan mająca w dorobku serial „Nastoletnie łowczynie nagród”, Tom Moran, który pracował przy serialu kryminalnym „The Devil's Hour” z Peterem Capaldim oraz „The Feed” i „Wild Bill” oraz Michael Lesslie pracujący nad scenariuszem do filmu „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” oraz serialem „Mała doboszka” z Florence Pugh.

zdj. Warner Bros.