Będą zmiany w filmowym świecie DC Comics. Co planują nowi właściciele z Discovery?

Mimo posiadania w swoim katalogu wielu bardziej rozpoznawalnych bohaterów, wydawnictwo DC Comics nie było w stanie powtórzyć gigantycznego sukcesu, jaki w świecie filmów osiągnął Marvel. Pełen potencjał takich herosów jak Superman, Batman czy Wonder Woman chcą teraz wydobyć nowi właściciele Warnera, którzy stanęli niedawno na czele studia po fuzji z Discovery.

Wyceniana na 43 mld dolarów fuzja medialnego koncernu WarnerMedia z firmą Discovery zaowocowała utworzeniem nowej spółki Warner Bros. Discovery. Najważniejsze stanowiska w nowej firmie przejęły przede wszystkim osoby związane do tej pory z Discovery. Na jej czele stanął David Zaslav, dotychczasowy dyrektor generalny Discovery, który wprowadził w struktury firmy swoich najbliższych współpracowników. JB Perrette stojący na czele oddziału zajmującego się treściami streamingowymi w Discovery, został mianowany dyrektorem generalnym i prezesem do spraw streamingu w Warner Bros. Discovery. Z kolei Gunnar Wiedenfels, były dyrektor finansowy w Discovery i jeden z projektantów fuzji otrzymał ten sam tytuł w nowej firmie. Wysokie stanowiska otrzymali także Bruce Campbell, który został dyrektorem ds. przychodów i strategii oraz Kathleen Finch, była szefowa strategii lifestylowych, która teraz będzie nadzorowała działanie sieci linearnych spółki.

Ze swoimi stanowiskami ze strony Warnera pożegnali się przede wszystkim dotychczasowy dyrektor generalny medialnego giganta, czyli Jason Kilar. Aż dziewięciu z jego jedenastu bezpośrednich podwładnych również opuściło firmę. Wśród nich znalazła się także Ann Sarnoff sprawująca do tej pory kontrole nad filmowym i serialowym światem Warnera.

Sprawdź też: Jaki będzie status Supermana po filmie o Flashu? Fani Henry'ego Cavilla będą zawiedzeni.

Jedną z kluczowych zmian, jakie David Zaslav chce wprowadzić w pierwszej kolejności, ma być ponoć uporządkowanie działów odpowiedzialnych do tej pory za tworzenie treści na podstawie komiksów wydawnictwa DC Comics. Mówi się, że nowy dyrektor generalny dąży do usystematyzowania działu DC Entertainment, któremu brakowało do tej pory spójnej strategii w kreowaniu marki. Jeszcze przed domknięciem fuzji Zaslav rozpoczął poszukiwania odpowiedniego kandydata, który zająłby się kontrolowaniem wszystkich rozwijanych projektów tak, aby nadać im wspólny kierunek. Mówiąc wprost: nowy dyrektor generalny poszukuje kogoś, kto będzie pełnił w Warneru funkcję taką, jaką od lat w Marvelu sprawuje Kevin Feige.

Jedną z kandydatek, którą rozważał Zalsav była Emma Watts pracująca na dyrektorskich stanowiskach w wytwórni 20th Century Studios i Paramount Pictures. Źródła donoszą jednak, że Watts nie była zainteresowana przyjęciem stanowiska w Warner Bros. Discovery. Aktualnie nie jest też jasne, jaką rolę w tworzeniu wspólnego świata DC Comics będzie odgrywał dotychczasowy szef DC Films, czyli Walter Hamada, który pozostaje związany z firmą do końca 2023 roku.

Zaslav wierzy jednak, że znalezienie kogoś, kto będzie wiedział, jak wykorzystać skrywany potencjał marki DC Comics, jest kluczowym elementem fuzji, który zapewni firmie wpływy na lata. Z obozu najważniejszych przedstawicieli Discovery docierają też głosy, że największe postacie takie jak Superman zostały niepotrzebnie porzucone i wymagają rewitalizacji. Nie jest jednak jasne, jak aktualni dyrektorzy wyobrażają sobie odrodzenie marki Człowieka ze stali. Mówi się także, że Zaslav i jego zespół z uznaniem spoglądają na „Jokera” wyreżyserowanego Todda Phillipsa, który według nich jest doskonałym przykładem tego, jak drugoplanowe postacie ze świata DC mogą być wykorzystywane w przyszłości.

źródło: variety.com / zdj. Warner Bros.