Będzie aktorski film z Młodymi Tytanami! James Gunn rozkręca uniwersum DC

James Gunn wprowadzi do filmowego uniwersum DC kolejnych superbohaterów. Szef studia zdecydował, że nadszedł czas na stworzenie aktorskiej produkcji o Młodych Tytanach. Grupa bohaterów, którzy zaczynali jako pomocnicy najbardziej znanych herosów, otrzyma swój własny film.

Młodzi Tytani dostaną własny film aktorski

Filmowe uniwersum DC Comics pod przewodnictwem Jamesa Gunna i Petera Safrana zyskało właśnie kolejny aktorski projekt. Szefowie studia zdecydowali, że już teraz warto zabrać się za realizację filmu poświęconego drużynie Młodych Tytanów. Do napisania scenariusza zatrudniona została Ana Nogueira. To właśnie ona odpowiada za scenariusz do jednego z innych projektów DC Comics, który również pozostaje w fazie rozwoju. Nogueira jest autorką tekstu do filmu „Supergirl: Woman of Tomorrow”.

W świecie komiksów Młodzi Tytani pojawili się po raz pierwszy jeszcze w latach 60. ubiegłego wieku. W pierwszy skład drużyny wchodzili Robin, Kid Flash, Aqualad, a także Wonder Girl. Z czasem zespół młodych bohaterów zaczynających jako pomocnicy starszych bohaterów, rozrstał się o kolejne postacie takie jak chociażby Speedy, pomocnik Green Arrowa.

Sprawdź też: „Yellowstone” dostanie dodatkowy sezon? Jak zakończy się serial z Kevinem Costnerem?

Młodzi tytani film aktorski

W latach 80. grupę zaczęli tworzyć Beast Boy, Cyborg, Raven i Starfire, którzy dołączyli do ​​Robina i Wonder Girl. Ich komiksowa seria „The New Teen Titans” stała się sporym hitem i była jednym z najlepiej sprzedających się komiksów DC. Fani docenili serię za przedstawienie dojrzałych i skomplikowanych postaci o zdefiniowanych osobowościach oraz świetnie nakreślone relacje pomiędzy członkami zespołu.

Popularność zespołu wzrosła niedawno za sprawą animowanej serii „Teen Titans Go!” emitowanej przez osiem sezonów w Cartoon Network. Produkcja licząca sobie około 400 odcinków doczekała się też filmowego spin-offu debiutującego w lipcu 2018 roku. Powstała też aktorska wersja przygód Tytanów. Produkcja wypuszczona na rynek w 2018 roku doczekała się czterech sezonów, a główne role odgrywali w niej Brenton Thwaites (Dick Grayson), Anna Diop (Starfire) i Teagan Croft (Raven).

źródło: hollywoodreporter.com / zdj. Warner Bros.