„Yellowstone” dostanie dodatkowy sezon? Jak zakończy się serial z Kevinem Costnerem?

Sytuacja z zakończeniem „Yellowstone” od miesięcy pozostaje wielką zagadką. Czy Kevin Costner wróci? Kiedy pojawią się ostatnie odcinki i ile ich będzie? Nieco nowego światła na skomplikowaną sytuację z finałowymi epizodami rzucił jeden z gwiazdorów serii. Wygląda na to, że finał „Yellowstone” będzie niczym cały nowy sezon.

Finał „Yellowstone” będzie niczym szósty sezon?

Od dłuższego czasu wiemy, że serial „Yellowstone” ma zakończyć się po pięciu sezonach ze względu na zakulisowy konflikt z główną gwiazdą serii Kevinem Costnerem, który pokłócił się z twórcami o to, ile czasu ma spędzać na planie. Na etapie, kiedy nie było jeszcze przesądzone, że piąty sezon będzie finałową odsłoną „Yellowstone”, druga część serii miała pojawić się w telewizji latem 2023 roku. Wraz z narastającym konfliktem i sytuacją związaną ze strajkiem scenarzystów stało się jednak jasne, że termin ten nie zostanie dotrzymany.

Sprawdź też: Następny hit Playera trafi na HBO Max! Jeszcze więcej filmowych premier w marcu!

W końcu zdecydowano, że problemy za kulisami są zbyt duże i serial musi zakończyć się na piątej serii, a jej premiera została przesunięta na jesień 2024 roku. Stacja Paramount Network ogłosiła od razu plany na stworzenie kontynuacji historii rodu Duttonów w ramach nowej produkcji, na której czele ma stanąć Matthew McConaughey. Od początku mówiło się też, że w serialu ma pojawić się kilka znajomych twarzy znanych z „Yellowstone”.

Ostatni sezon „Yellowstone” nadal w przygotowaniu. Kiedy premiera?

Yellowstone kiedy nowy sezon

Zanim jednak przerzucimy się na nowy serial, dokończona musi zostać piąta seria, która miała pierwotnie otrzymać 14 odcinków. Osiem z nich zostało wyemitowanych między listopadem 2022 roku i styczniem 2023 roku. Pierwotnie plan zakładał, że na drugą część złoży się tylko sześć epizodów, ale po tym, jak okazało się, że odcinki mają być także finałem całej historii, szybko stało się jasne, że ich liczba może się zmienić.

Sugerował to w jednym z wywiadów sam Taylor Sheridan, twórca serialu odpowiadający za pisanie scenariuszy. „Jeśli uznam, że zakończenie tego wymaga 10 odcinków, to dadzą mi 10 odcinków” – przekonywał latem zeszłego roku Sheridan. „Będzie tak długo, jak trzeba”.

Sprawdź też: Mamy nowe arcydzieło? Krytycy zachwyceni filmem „Civil War”. Kiedy premiera w Polsce?

Co ciekawe, dokładnie taką samą liczbę wskazał właśnie jeden z aktorów grający w „Yellowstone”. Josh Lucas, promując swój najnowszy serial „Pal Royale” został zapytany o to, czy wróci jako młody John Dutton w ostatnich odcinkach. Aktor potwierdził, że z tego, co wie, to pojawi się w finale i dodał: „Myślę, że zrobimy 10 lub więcej odcinków”.

Wygląda więc na to, że finał „Yellowstone” będzie praktycznie nowym sezonem, bo właśnie po tyle epizodów liczyły prawie wszystkie z poprzednich serii. Wyjątkiem był tylko pierwszy sezon liczący 9 odcinków.

zdj. Paramount