Będzie druga część „Enoli Holmes”? Reżyser odpowiada

Niedawno w ofercie Netfliksa zadebiutowała zupełnie nowa interpretacja postaci pochodzących ze świata wykreowanego w ramach serii powieści Arthura Conana Doyle. W związku z ciepłym przyjęciem przez krytyków i dużą popularnością w serwisie streamingowym reżyser „Enoli Holmes” został zapytany o możliwość nakręcenia kontynuacji. Harry Bradbeer nie wyklucza takiej możliwości. Jak tłumaczy – rozmowy trwają.

Bradbeer zaadresował kwestię potencjalnego sequela w ramach wywiadu z serwisem Decider

Dyskusje trwają. Niestety nie mogę nic o tym powiedzieć. To byłoby szalone gdybym coś powiedział. Powiem tak: bylibyśmy zachwyceni, mogąc nakręcić kontynuację. 

Wygląda więc na to, że choć nic nie zostało jeszcze przesądzone, Netflix może być zainteresowany pociągnięciem historii siostry Sherlocka Holmesa. Ci, którzy seans filmu mają już za sobą wiedzą, że produkcja pozostawia wystarczająco otwartych wątków, by z powodzeniem uzasadnić istnienie sequela. Przypomnijmy, że główną rolę w filmie zagrała Millie Bobby Brown, znana z roli Jedenastki w serialu „Stranger Things” od Netfliksa. W matkę dziewczyny wcieliła się Bonham Carter, znana na pewno fanom filmów „Podziemny krąg” i „Alicja w Krainie Czarów”. Henry Cavill wystąpił z kolei jako sam Sherlock Holmes. W obsadzie jest także Sam Claflin grający Mycrofta.

Nowe doniesienia: Netflix szykuje drugą część „Enoli Holmes”. Powrócą Millie Bobby Brown i Henry Cavill.

Anglia, rok 1884. Świat stoi u progu wielkich zmian. W dzień swoich 16. urodzin Enola Holmes (Millie Bobby Brown) odkrywa, że jej matka (Helena Bonham Carter) opuściła dom. Kobieta pozostawiła po sobie dziwaczne podarunki, lecz żadnych wskazówek dotyczących powodu swojego zniknięcia ani obecnego miejsca pobytu. Ciesząca się do tej pory beztroskim dzieciństwem Enola nagle trafia pod opiekę swoich braci, Sherlocka (Henry Cavill) i Mycrofta (Sam Claflin), którzy planują odesłać ją do szkoły z internatem dla „młodych dam”. Dziewczyna ma jednak inne plany: ucieka, aby odnaleźć swoją matkę w Londynie. Wkrótce okazuje się, że jej własna misja powiązana jest z losami młodego, tajemniczego uciekiniera, Lorda (Louis Partridge). Rozwijająca swoje umiejętności detektywistyczne Enola okazuje się sprytniejsza od swojego słynnego brata i natrafia na trop spisku, który może odmienić historię ludzkości. 

Źródło: Cinemablend / zdj. Netflix