Będzie drugi sezon serialu „Arcane”. Netflix rozpoczyna prace nad nową serią

Na chwilę po premierze ostatnich odcinków pierwszego sezonu animowanego serialu „Arcane” platforma Netflix ogłosiła, że produkcja osadzona w świecie znanym z gry „League of Legends” powróci z drugim sezonem.

Informację o przedłużeniu serialu „Arcane” na drugi sezon Netflix wspólnie z firmą Riot Games ogłosili podczas weekendowego wydarzenia Undercity Nights. Nowa seria podejmie wątki obecne w pierwszym sezonie, który zakończono tak zwanym cliffhangerem. Na ekranie ponownie pojawią się Vi, Jinx i Caitlyn Kiramman, a głosu bohaterom jeszcze raz użyczą Hailee Steinfeld, Ella Purnell i Katie Leung. Tak o drugim sezonie mówili współtwórcy Christian Linke i Alex Yee:

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi z powodu pozytywnej reakcji na pierwszy sezon „Arcane” i już teraz ciężko pracujemy z kreatywnymi czarodziejami z Riot i Fortiche, aby dostarczyć widzom drugą część naszego serialu.

Serial „Arcane” to opowieść zabierająca nas do świata bohaterów znanych z gry „League of Legends”. Pierwszy sezon został dobrze przyjęty przez krytyków i samych widzów oraz cieszył się dużą popularnością.

Pierwsza seria opowiada o delikatnej równowadze między bogatym Piltover i obskurnym Zaun. Napięcie między tymi miastami rośnie, gdy w Piltover wynaleziona zostaje nowa technologia, która pozwala każdemu śmiertelnikowi kontrolować magiczną energię, a w Zaun — nowa substancja zmieniająca ludzi w potwory. Rywalizacja między nimi rozdziela rodziny i przyjaciół. W wydarzenia te wplątane zostają dwie siostry Vi i Jinx.

Głosu głównym bohaterom użyczyli także: Kevin Alejandro (Jayce), Jason Spisak (Silco), Toks Olagundoye (Mel), JB Blanc (Vander) i Harry Lloyd (Viktor).

zdj. Netflix