Będzie filmowa wersja gry „Watch Dogs”. Na czele obsady Sophie Wilde

Hollywood zabiera się za przeniesienie na kinowy ekran kolejnej popularnej gry wideo. Tym razem padło na popularną serię „Watch Dogs” zapoczątkowaną w 2014 roku. Główną rolę w filmie ma zagrać Sophie Wilde, która ostatnio zyskała popularność dzięki roli w horrorze „Mów do mnie!”.

Powstanie filmowa adaptacja gry „Watch Dogs”. Sophie Wilde z główną rolą

Ruszają prace nad kolejną filmową wersją popularnej gry wideo. Wytwórnia New Regency podejmie się stworzenia filmowej adaptacji popularnej gry wideo „Watch Dogs” wyprodukowanej przez studio Ubisoft Montreal.

Debiutująca w 2014 roku gra zabiera nas do Chicago i opowiada historię Aidena Pearce'a, hackera, który włamał się do centralnego systemu miejscowej policji kontrolującego niemal każdy aspekt technologii w mieście i przetrzymujący informacje o wszystkich mieszkańcach metropolii, które można wykorzystać do różnych niecnych celów. Bohater che zemścić się na zabójcach jego siostrzenicy i jest gotowy posunąć się nawet do złamania prawa, aby tylko wymierzyć sprawiedliwość.

Sprawdź też: Road to Oscars 2024 – kto zdobędzie nagrody? Omówienie tegorocznych nominacji.

Dwa lata później gra doczekała się kontynuacji, a akacja została przeniesiona do San Francisco, w którym wdrożono nową wersję inwigilującego mieszkańców systemu. Po tym, jak Marcus Holloway, został niesłusznie oskarżony o popełnienie przestępstwa dołącza do grupy hackerów DedSec, która chce zniszczyć system.

Mów do mnie Sophie Wilde

W filmie główną bohaterkę zagra Sophie Wilde znana przede wszystkim z głównej roli w horrorze „Mów do mnie!”. Szczegóły na temat fabuły produkcji nie są znane, ale wiemy, że akcja rozegra się w świecie przedstawionym w grach „Watch Dogs”.

Wyreżyserowaniem filmu zajmie się francuski twórca Mathieu Turi znany z horrorowych produkcji takich jak „Wrogi” oraz „Meander”. Autorką scenariusza jest natomiast Christie LeBlanc znana z thrillera science fiction „Tlen” stworzonego w 2021 roku dla serwisu Netflix.

źródło: deadline.com / zdj. Ubisoft / A24