Będzie filmowy „Bob Budowniczy”. O prawa walczą największe wytwórnie

Pamiętacie „Boba Budowniczego”? W Hollywood też nie zapomniano o klasycznym odcinkowcu dla dzieci – nowe doniesienia wskazują wręcz, że w planach znajduje się pełnometrażowa animacja o przygodach kultowego bohatera i jego zmechanizowanych przyjaciół.

Netflix, Amazon i DreamWorks walczą o prawa do filmu o Bobie Budowniczym

Za nowe podejście do rozpoczętego jeszcze w rok 1999 brytyjskiego animowanego serialu, za który jako główny twórca odpowiadał Keith Chapman, odpowiada przede wszystkim producentka Jennifer Lopez i jej firma Nuyorican Productions. W realizacji przyszłego projektu udział weźmie również studio ShadowMachine, znane z pracy przy nagrodzonym Oscarem „Pinokiu” w reżyserii Guillermo del Toro („Kształt wody”). Twórcy będą współpracowali z przedsiębiorstwem Mattel („Barbie”), posiadającym prawa do postaci Boba Budowniczego jeszcze od 2011 roku. 

Głównym pomysłodawcą pełnometrażowej wersji „Boba Budowniczego” jest z kolei Anthony Ramos, gwiazdor musicalu „In the Heights: Wzgórza marzeń”. Akcja nowego podejścia do animacji ma rozgrywać się na terenie Portoryko i przedstawić „narysowanego” bohatera od nowa: przed pryzmat kultury latynoskiej. Napisaniem scenariusza zajmie się Felipe Vargas, twórca zainspirowanych latynoamerykańską mitologią krótkometrażowych filmów „Milk Teeth”, „Vessel”, „Distant” i „In Another Place”.

Sprawdź też: Twórcy „Kung Fu Panda 4” zażartowali z „Diuny” – zwiastun animacji nawiązuje do filmu Villeneuve'a

Bob Budowniczy z kontraktem w Portoryko. Główna rola powędruje do aktora z „In the Heights”

W filmie zobaczymy jak Roberto – znany również jako Bob – trafia do Portoryko celem wykonania istotnego zlecenia budowanego: na miejscu zajmuje się licznymi problemami wyspy i jej mieszkańców, zastanawiając się nad tym, co naprawdę oznacza misja konstruowania i budowania. „Podróż Boba celebruje żywe i barwne tekstury świata leżącego nad Morzem Karaibskim i jego mieszkańców” – czytamy na Deadline. Dodajmy, że sam Anthony Ramos ma udzielić głosu głównemu bohaterowi.

Z nowego raportu dowiadujemy się też, że o prawa do projektu walczą obecnie przedstawiciele największych hollywoodzkich wytwórni. Chęć wyprodukowania filmu o Bobie Budowniczym zgłosiły między innymi takie studia, jak Netflix, Amazon MGM Studios i DreamWorks Animation.

źródło: Deadline / zdj. Mattel