Będzie filmowy crossover Transformersów z G.I. Joe! Wojownicze żółwie ninja dostaną film z R-ką!

Studio Paramount Pictures chce stawiać na swoje najgłośniejsze marki. Zapowiedziano właśnie pierwszy filmowy crossover Transformersów z G.I. Joe. Potwierdzono też, że swoją nową filmową przygodę przeżyją Wojownicze żółwie ninja.

Transformers” i G.I. Joe w jednym filmie!

Paramount Pictures zapowiedziało połączenie filmowych światów serii „Transformers” i „G.I. Joe”. O planach na stworzenie tego typu połączenia mówiło się już od wielu lat. Fani obydwu marek pamiętają zresztą, że doszło do niego już latach 80. ubiegłego wieku za sprawą komiksowych historii.

Sprawdź też: J.K. Rowling nie przyjmie przeprosin od Emmy Watson i Daniela Radcliffe'a. Pisarka wywołała kolejną burzę w sieci.

Pierwsza sugestia na pokazanie obydwu marek w jednym filmie została zaprezentowana widzom w zeszłorocznym filmie „Transformers: Przebudzenie bestii”. Jej pomysłodawcą był reżyser ostatniej części serii, Steven Caple Jr., ale nie potwierdzono na razie, czy to on będzie miał ostatecznie okazję stanąć za kamerą widowiska. Wiemy natomiast, że producentem wykonawczym filmu został Steven Spielberg.

Wojownicze żółwie ninja z kategorią R!

Wojownicze żółwie ninja ostatni ronin

Studio chce rozwijać także filmowy świat Wojowniczych żółwi ninja i po zeszłorocznej premierze animowanej produkcji wrócić do aktorskich widowisk. Pierwszy raz nie będzie to jednak film skierowany do wszystkich widzów. Produkcja otrzyma bowiem kategorię wiekową R.

Inspiracją dla nowego filmu z popularnymi bohaterami będzie ceniony przez fanów komiks „Ostatni Ronin”. Akcja rozegra się w totalitarnym Nowym Jorku przyszłości,  i opowiada o tym, jak wnuk nikczemnego Shreddera przy pomocy syntetycznych wojowników ninja rusza z krwawą krucjatą przeciwko Żółwią i dopina swego. Tylko jednemu z bohaterów udaje się przeżyć i poprzysięga on krwawą zemstę na oprawcy swoich braci.

Nad scenariuszem pracuje już Tyler Burton Smith, który jest współautorem filmu akcji „Boy Kills World, a producentem został Walter Hamada za pośrednictwem swojej firmy produkcyjnej 18 Hz.

zdj. Paramount Pictures