Będzie kolejne opóźnienie filmów „Mulan” i „Tenet”? Premiery dopiero we wrześniu?

Ostatnia sytuacja epidemiczna w Stanach Zjednoczonych może spowodować kolejne opóźnienia w filmowym kalendarzu największych wytwórni. Nowe informacje docierające do nas z Hollywood wskazują, że zarówno Disney, jak i Warner Bros. chcą ponownie przesunąć premiery swoich filmów „Mulan” i „Tenet”.

Mimo że Disney opóźnił ostatnio premierę filmu „Mulan” z 24 lipca na 21 sierpnia, a Warner przesunął debiut nowego filmu Christophera Nolana z 31 lipca na 12 sierpnia, to najnowsze informacje z amerykańskiego podwórka sugerują, że obydwie wytwórnie chcą jeszcze mocniej opóźnić premiery swoich filmów. Powodem tego jest fatalna sytuacja epidemiczna w USA. Ostatnio kraj ten przeżywa ogromny wzrost liczby zarażonych, który powoduje w niektórych stanach powrót do wprowadzania obostrzeń związanych z wizytami w kinach, barach i innych miejscach przyjmujących duże grupy klientów.

Disney i Warner mają podjąć decyzję o ewentualnym przesunięciu premier swoich filmów w ciągu kilku najbliższych dni, ale już teraz wiele wskazuje na to, że obydwie produkcje zostaną opóźnione i otrzymają nowe daty premier wyznaczone na wrzesień. Mówi się, że Warner będzie chciał zrobić miejsce filmowi „Tenet” poprzez rezygnację z wrześniowej premiery horroru „Obecność 3”, która ma zostać przesunięta na 2021 rok.

źródło: deadline.com / zdj. Disney