Będzie kontynuacja filmu „Mortal Kombat”. Scenarzysta „Moon Knighta” na pokładzie

Niecały rok po premierze filmu „Mortal Kombat” studio Warner Bros. rozpoczęło prace nad stworzeniem kontynuacji. Produkcja debiutująca na ekranach kin i w ofercie serwisu HBO Max w kwietniu 2021 roku doczeka się sequela, a jego napisaniem zajmie się Jeremy Slater.

Nowe podejście do świata „Mortal Kombat” spotkało się z chłodnym przyjęciem przez krytyków, ale spora część widowni była ostatecznie zadowolona z seansu. Dodatkowo film cieszył się popularnością w kinach oraz na platformie HBO Max, co ostatecznie sprawiło, że studio zdecydowało się na kontynuowanie swojej nowej franczyzy osadzonej w świecie znanym z popularnej gry wideo. Do napisania scenariusza do filmu „Mortal Kombat 2” zatrudniony został właśnie Jeremy Slater, który ostatnio pracował jako główny scenarzysta przy serialu „Moon Knight”. W swoim dorobku Slater ma także seriale „The Umbrella Academy” oraz „Egzorcysta”. Jego scenariusz został wykorzystany również przy filmie „Fantastyczna Czwórka” z 2015 roku.

Przypomnijmy, że w kinach film zebrał od widzów 83,7 mln dolarów przy budżecie na poziomie 55 mln dolarów. Nie jest to oczywiście rewelacyjny rezultat, ale należy pamiętać, że „Mortal Kombat” debiutował w czasach szalejącej pandemii, kiedy taki wynik był jak najbardziej odbierany jako sukces.

Sprawdźcie też: „Mortal Kombat”: kto przeżył? Co z kontynuacją? Wyjaśniamy zakończenie filmu.

Szczegóły na temat fabuły produkcji „Mortal Kombat 2” pozostają aktualnie nieznane. Nie mamy też jak na razie pewności, kogo zobaczymy w obsadzie, ale na pewno na ekranie pojawią się Jessica McNamee jako Sonya Blade, Joe Taslim jako Sub-Zero, a raczej jako Noob, Tadanobu Asano jako Lord Raiden, Chin Han jako Shang Tsung, Ludi Lin jako Liu Kang, Mehcad Brooks jako Jax oraz Hiroyuki Sanada jako Scorpion. Premiery powinniśmy spodziewać się najwcześniej w 2023 roku.

źródło: deadline.com / zdj. Warner Bros.